Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Star gazetesinde bomba paniği

Giriş Tarihi: 24.7.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 18:42
Star gazetesinde bomba paniği

STAR Medya Grubu'na yönelik son dönemde yapılan "Hedef gösterme çabaları" meyvesini verdi. STAR Medya Grubuna bağlı STAR gazetesi ve 24 Televisyonu'nun bulunduğu binanın bahçesine bugün saatlerinde zaman ayarlı bomba konuldu. Bomba, emniyet güçleri tarafından kontrollü bir şekilde imha edildi.

Demirtaş'ın hedef gösterdiği İstanbul Basın express yolundaki Star gazetesi binasında bomba paniği yaşanıyor. Çok sayıda bomba imha ekiplerinin sevk edildiği olayda araştırmalar sürüyor. Gazeteye gönderilen şüpheli paketin zaman ayarlı bomba olduğu ileri sürüldü.

Star Medya Grubu'na yönelik son dönemde, gerek Paralel Yapı gerekse bölücü terör örgütü çevresinden sistemli bir şekilde yapılan "Hedef Gösterme Çabaları" meyvesini verdi. Bombanın yanında terör örgütü MLKP bayrağı olduğu da öğrenildi.
Güvenlik güçleri, bombanın binaya nasıl konulduğunu tespit etmek için geniş çaplı bir araştırma başlattı.

STAR MEDYA'DAN AÇIKLAMA: 'NE BOMBA NE DE TEHDİTLER BİZİ YOLUMUZDAN ALIKOYAMAZ'

Star Medya Grubu'nun açıklaması şu şekilde;

Kamuoyuna duyuru

Star Medya Grubuna yönelik son dönemde sistemli bir şekilde yapılan "hedef gösterme çabaları" meyvesini verdi.

Star Medya Grubuna bağlı 24 Televizyonu ve Star Gazetesi'nin bulunduğu binanın bahçesine bugün öğle saatlerinde bir bomba bırakılmıştır.

Zaman ayarlı ve basınç tesirli bomba medya grubumuzun güvenlik görevlilerince fark edilmiş, bomba imha uzmanlarının başarılı çalışması sonucu hedefine ulaşmadan imha edilmiştir.

Star Medya Grubunun yemekhanesinin bulunduğu giriş katının hemen yanına saat 11'de, dışarıdan atılmak suretiyle bırakılan bombanın öğle yemeğine gelen personelimizi hedef aldığı aşikardır.

Gerçekleri açıklamaktan, Türkiye üzerinde oynanan gayri milli oyunları deşifre etmekten bir an bile geri durmayan Star Medya'yı bomba ile susturmaya çalışan terör gruplarının bu çabalarının beyhude olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Terör grupları hedeflerine bomba ile ulaşmak isterken, onları yaptıkları yayınlarıyla "motive" eden, 24 Televizyonu ve Star gazetesini açıkça hedef gösteren başta doğan grubu ve paralel yapı medyası olmak üzere, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a da bir hatırlatma da bulunmak isteriz.

Türkiye'nin gayri milli unsurlara teslim edilmesini hedefleyen her türlü hamle, karşısında star medya grubunu bulacaktır. ne bomba ne açık ya da gizli tehditler bizi ülke sevdasından, gayri milli projeleri deşifre etmekten ve bu yönde haber yapmaktan alıkoyamayacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur

************************


MEDYA DERNEĞİ ALÇAK SALDIRIYI KINADI

Bugün öğle saatlerinde Star Medya Grubu'na bağlı 24 televizyonunun ve Star gazetesinin bulunduğu binanın bahçesine zaman ayarlı ve basınç tesirli bir bomba bırakılmıştır. Bombanın bırakılma saati ve yeri göz önünde bulundurulduğunda öğle yemeği için toplanması beklenen grup çalışanlarını katletmeyi amaçlayan bir terör eylemi planlandığı anlaşılmaktadır. Güvenlik görevlilerinin fark etmesi ve bomba imha ekiplerinin başarıyla imha etmesi sonucunda bir facia kıl payı önlenmiştir.

Medya Derneği olarak medya kuruluşlarına ve çalışanlarına yönelik saldırıların son günlerde artan bir ivme kazandığını müşahede ediyoruz. Özellikle derneğimize üye kuruluş ve gazeteciler açıkça hedef gösterilmekte ve saldırıya uğramaktadır. Bu saldırıların üyelerimizi baskı altına alması, korkutması, susturması söz konusu dahi olmayacaktır.

Herkes bu tür eylemlerin sebep ve sonuçlarını doğru analiz etmeli, sorumluluk sahibi insan ve örgütler öz eleştiri yapıp hatalarından bir an önce vaz geçmelidir. Parti mitinglerinde yere fırlattığı gazetelerin üzerinde zıplamayı alışkanlık haline getiren, en son Suruç'ta yaşanan terör hadisesinde olduğu gibi her fırsatta kendi sözlerini haberleştiren gazete ve televizyonlara saldıran HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ı kınıyoruz. Kendisini bu yaşananlardan ders çıkarmaya, en temel özgürlüklerden biri olan ifade özgürlüğüne ve en temel haklardan biri olan haber alma hakkına saygılı davranmaya çağırıyoruz.

Benzer şekilde yaptıkları yayınlarla ve kullandıkları manipülatif tanımlamalarla başka meslektaşlarını açık hedef haline getirmeye ve yıldırmaya çalışan sözde gazetecileri ve çalıştıkları medya kuruluşlarını da kınıyoruz. Saldırıya tepki göstermek şöyle dursun adeta sevinen bu kişi ve kurumların tavırları en hafif tabirle utanç vericidir.

Sözünü ettiğimiz siyasiler ya da medya kişilikleri bundan sonra yapılacak provokasyon ya da saldırılardan doğrudan ya da dolaylı olarak sorumlu olacaklardır.

Medya Derneği olarak Star ve 24 TV çalışanları başta olmak üzere bütün meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yetkililerden olayı bir an önce ve bütün ayrıntılarıyla aydınlatmalarını, benzer olayların tekrar yaşanmaması için gerekli tedbirleri almalarını bekliyoruz.

************************************NUH ALBAYRAK: 'DEMİRTAŞ'IN VE ÇEVRESİNİN ETKİSİNİN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM'

Bugün öğle saatlerinde Star Medya Grubu çalışanlarını hedef alan ve son anda imha edilen zaman ayarlı bomba ile ilgili Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak açıklama yaptı..

Star Medya grubuna bağlı STAR Gazetesi ve 24 Televizyonu'nun bulunduğu binanın bahçesine bugün öğle saatlerinde bir bomba bırakıldı. STAR Medya çalışanlarını hedef alan ve zaman ayarlı bomba son anda güvenlik birimlerince etkisiz hale getirildi. Star Medya Grubu'na yapılan bu haince saldırının ardından Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak 24 Tv'deki katıldığı programda açıklamalar yaptı..

Hain saldırıyı değerlendiren Albayrak yaşanan olayları normal bir vatandaş olarak eleştirdiğini belirterek şunları söyledi: 'Ben Demirtaş'la ilgili yazılarımda 'sayın' ifadesini hep kullanıyorum ve sürekli tepki alıyorum 'sen hala bu adama neden sayın diyorsun' diye. Ama bizim için bireysel, kişisel olarak kendisinin insanı bir değeri var, seçilmiş meşru bir kişi, ama burada da şu yaşadığımız olayda da Sayın Demirtaş'ın ve çevresinin etkisinin olduğunu düşünüyorum..'

Sık sık tehdit edilmiştik

Albayrak, Star Medya Grubu'nun sürekli tehdit aldtında olduğunu belirterek Selahattin Demirtaş'ın partisinin Sancaktepe mitinginde Star Gazetesi'ni haksız yere hedef gösterip fırlattığını hatırlattı..

Bize iftirada bulundu

Selahattin Demirtaş'ın Star Gazetesi'ne attığı iftirayı da hatırlatan Nuh Albayrak: 'Bunlar Türkiye'nin bir partisini olduğunu iddia eden bir parti başkanının yapacağı şeyler değil..En son yine bir haberimizin üzerine Twitter'dan tehditvari paylaşımlarda bulundu yani sağ olsun kendisinin eseri, buyursun artık izah etsin nasıl edecekse..'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Star gazetesinde bomba paniği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN