Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kandil 'gafil' avlandı 50'den çok kayıp verdi

Giriş Tarihi: 27.7.2015
Kandil 'gafil' avlandı 50'den çok kayıp verdi

PKK, hava operasyonlarında çoğu üst düzey 50'den fazla kayıp verdi. Böyle bir operasyonu beklemeyen Kandil, hazırlıksız yakalandı

Terör örgütü PKK'ya sınır ötesinde başlatılan operasyonda 3. dalganın ardından istihbarat birimleri PKK'ya verilen zararın fotoğrafını çekti. 3 dalga halinde yapılan operasyonda PKK'nın Kuzey Irak ve Kandil'deki tüm kampları hedef alındı. Zap, Metina, Gara, Avaşin- Basyan, Haftanin, Hakurk ve Kandil'de, barınak, sığınak, depo ve lojistik alanlar vuruldu.

BÖYLE BİR OPERASYON BEKLEMİYORDU
İstihbarat kaynaklarına bölgeden gelen ilk teyitli bilgilere göre PKK'nın Kandil kadrosundan 50 terörist operasyonlarda öldürüldü. Fotoğraf netleştikçe PKK'nın kaybının artacağı belirtiliyor. Ayrıca yüze yakın da yaralı olduğu bilgisi verilirken, vurulan yerlerin PKK için önemli alanlar olduğu ifade edildi. Operasyonlarda öncelik örgütün Türkiye'ye karşı saldırıların talimatını veren yöneticilerinin bulunduğu alanlar oldu. İkincil olarak, örgütün eğitim kampları, barınaklar ile mühimmat ve lojistik depoları hedef alındı. Önceki gün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yaptığı görüşmede de operasyonların ele aldığı öğrenildi. Yapılan değerlendirmede saldırılarını artıran PKK'nın, Türkiye içindeki şehir ve kırsal yapılanmalarına operasyon beklediği, Kuzey Irak'ta tedbir almadığı ve değerlendirildi. "Hazırlıksız yakalanan" PKK'nın kaybı bu yüzden ağır oldu. Suriye'de, ABD'nin DAEŞ'e karşı operasyonlarda PYD'ye desteğinin, PKK'ya özgüven verdiği ve Türkiye'nin kendilerini Kandil'de vuramayacağı düşüncesine kapıldıkları da değerlendirildi.

KARA OPERASYONU DA MASADA

Bu arada etkili operasyonlar PKK'nın geçtiğimiz günlerde terör örgütü mensuplarına gönderdiği "serhildan" (başkaldırı) çağrısını da etkisiz kıldı. 22 ilde yapılan operasyonlarda PKK'nın şehir yapılanmasına önemli bir darbe vurulduğu değerlendirmesi yapılıyor. Sınır ötesi operasyonların düzenli olarak devam edeceği, her saldırıya misli ile karşılık verileceği öğrenildi. Kara harekâtının da masada olduğu belirtilirken, PKK'nın Türkiye içindeki etkisini kırmak amacıyla yer yer geniş kapsamlı bölgesel operasyonlara da başvurulacak.

Fetullahçı medyada PKK ağzı!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kandil 'gafil' avlandı 50'den çok kayıp verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN