Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nin ıslahına bakın kim karşı çıkmış?

’den gelen kötü kokular nedeniyle Kadıköy İlçe Teşkilatı, ve gibi milletvekillerinin de katıldığı yürüyüşten kötü kokular geliyor. Islah çalışmasının 2015 yılında biteceğini gizleyen CHP’liler, 2013 yılında hayır oyu verdikleri Kadıköy Kurbağalıdere Islah planını gündeme bile getirmek istemiyorlar. CHP’li vekillerin “hayır” oyu verdikleri ıslah planı için yürüyüş yapmaları ve bitme aşamasına gelen ıslah planını gizlemeye çalışmaları “bu kadar iki yüzlü siyaset olmaz” dedirtti.

Giriş Tarihi: 1.8.2015 16:06 Güncelleme Tarihi: 1.8.2015 16:12
Kurbağalıdere’nin ıslahına bakın kim karşı çıkmış?
'den gelen kötü kokular üzerine medyada yapılan yayınlardan sonra Kadıköy İlçe Teşkilatı ve bölgede yaşayan Gezi eylemcileri Kadıköy'de bir yürüyüş yaptı. Islah planının devam ettiği, Metro sistemi ile derenin 2015 yılı içerisinde temizlenmeye başlanacağı ortaya çıktı.

CHP'Lİ MİLLETVEKİLLERİ KARŞI ÇIKTIKLARI ISLAH PLANI İÇİN YÜRÜYÜŞ YAPTILAR!


CHP'li Görsel Tekin ve gibi isimlerin başını çektiği yürüyüşte, yaklaşık 3 yıldır Kurbağalıdere'nin ıslah planı çalışmasını yürüten ve projenin sonuna gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi hedef gösterilirken, bu ıslah planına karşı çıkan CHP'li belediye meclis üyeleri gündeme bile getirilmedi. İstanbul'un ilçe belediyelerindeki yolsuzlukları unutturmak için böyle bir yürüyüş organize eden CHP'li vekiller, Kadıköylülere "bu kadar iki yüzlü siyaset olmaz" dedirtti.

2013 YILINDAKİ KURBAĞALIDERE ISLAH PLANINA CHP HAYIR OYU VERMİŞ!

Bu gerçeği gizleyen CHP teşkilatının üzerini örttüğü bir gerçek daha vardı. Kurbağalıdere'nin ıslah planı 2013 yılında 891 sayılı meclis kararı ile kabul edilmiş. grubu kamu yararını gözeterek ıslah planına evet oyu verirken CHP'li meclis üyelerinin tamamı Kurbağalıdere'nin ıslah planına hayır oyu vermiş.

15 GÜN SONRA KURBAĞALIDERE DİYE BİR SORUN YOK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy'deki Kurbağalıdere'nin temizlenmesi için 3 yıl önce çalışma başlattı. İBB'nin yaptığı çalışmada metro kazılarında olduğu gibi yeraltından dev tünel açma makinelari ile başlattığı çalışmaların ilk etabını tamamlamak üzere. Dere tabanında biriken çökeltinin kaldırılıp temiz su akışının da sağlanması ile birlikte kısa süre içinde Kurbağalıdere'deki kötü görüntü ve koku son bulacak.
CHP'NİN DERDİ YOLSUZLUKLARI ÖRTMEK


Yıllardır Kurbağalıdere'deki çevre kirliliğine sessiz kalan CHP'liler, projenin tamamlanmasına günler kala, "AK Partili İBB, Kadıköy halkını CHP'ye oy verdiği için cezalandırıyor" diyerek eylem yapmaya hazırlanıyor. CHP'lilerin eylem hazırlığı, Şişli, Kadıköy ve Beşiktaş belediyelerinde ortaya çıkan yolsuzlukların üstünü örtme girişimi olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurbağalıdere’nin ıslahına bakın kim karşı çıkmış?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN