Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sivilleri canlı kalkan yapıyor

Kürtlerin temsilcisi olduğunu iddia eden , her zaman olduğu gibi en çok zararı Kürtlere vermekte. Çözüm süreci ile rahata erişen bölge halkı PKK'nın terör eylemlerinde canlı kalkan olarak kullanıldığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 1.8.2015 15:49
PKK sivilleri canlı kalkan yapıyor

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 'ya yönelik operasyonları devam ederken terör örgütünün çirkin bir kumpas kurduğu ortaya çıktı. PKK'nın, 'un ilçesindeki 'sözde' şehitliğe köylüleri zorla 'nöbet tutmak' için götürdüğü ifade edildi. Amaç; "TSK sivilleri vurdu" demek.

KARA PROPAGANDA YAPMAK İÇİN SİVİLLERİ CANLI KALKAN YAPIYORLAR

Çözüm sürecini sabote eden PKK, Kürt kökenli vatandaşların canını hiçe sayarak bir 'oyun' tezgahladı. Bölge kaynaklarından edinilen bilgiye göre; terör örgütü Muş'un Varto ilçesindeki sözde şehitlikte 'nöbet tutturmak' için çevre köylerde yaşayanların üzerinde baskı kurdu. Her gün köylerden zorla toplanan vatandaşlara sözde şehitlikte nöbet tutma görevi verildi. Örgüt, itiraz eden vatandaşlara kendilerine ve yakınlarına zarar verileceği tehdidinde bulundu.

PKK'ya karşı bölgede operasyonlar devam ederken, terör örgütünün köylüleri adeta ölüme göndererek bundan TSK'yı sorumlu tutmayı, hem yurt içinde hem de yurt dışında yürüteceği kara propagandaya malzeme yapmayı amaçladığı kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK sivilleri canlı kalkan yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN