44 STK: PKK silahlı güçleri yurtdışına çıkarsın

Giriş Tarihi: 2.8.2015 19:51 Güncelleme Tarihi: 2.8.2015 19:58
44 STK: PKK silahlı güçleri yurtdışına çıkarsın

Çözüm süreci için bir araya gelen 44 STK, Çankaya Köşkünde yapılan toplantının ardından sonuç bildirgesi açıkladı. Bildirgede PKK'dan silahlı güçlerini yurtdışına çıkarması istendi.

Çözüm süreci için yapılan toplantı Çankaya Köşkünde gerçekleşti. Başbakan Davutoğlu başkanlığındaki toplantıda bakanlar, milletvekilleri ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden 44 STK buluştu. Toplantının ardından sonuç bildirgesi açıklayan STK'lar PKK'dan silahlı güçlerini yurtdışına çıkarması çağrısı yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi: "Toplantı sonucunda devletin çatışma ve şiddet istemediği izlemini edindik. Uzun bir süreden beri sürmekte olan ve son günlerde yoğunlaşan çatışmalarla akamete uğrayan çözüm sürecinin tekrar rayına oturmasının tek yolunun kısa vadede PKK'nın silahlı güçlerini yurtdışına çıkarması, sonrasında da Türkiye'ye karşı silahlı mücadeleyi durdurmasının açıklanmasına bağlı olduğunu müşahede ettik. Bu itibarla öncelikle PKK'nın silahlı güçleri derhal yurtdışına çıkarmasını vaat etmesini ve buna mukabil operasyonların durdurularak barış ikliminin tesisi edilmesini talep ederiz"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
44 STK: PKK silahlı güçleri yurtdışına çıkarsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN