AK Parti-CHP görüşmesinin ardından flaş açıklamalar

Giriş Tarihi: 3.8.2015 21:53 Güncelleme Tarihi: 3.8.2015 22:58
AK Parti-CHP görüşmesinin ardından flaş açıklamalar

AK Parti ile CHP arasındaki istikşafi görüşmelerin sonuncusu yapıldı, toplantının ardından AK Parti adına Ömer Çelik, CHP adına ise Haluk Koç birer açıklama yaptı.

AK Parti ve CHP heyetlerinin, koalisyon görüşmeleri çerçevesinde yaptığı son istikşafi görüşme sona erdi. Görüşme 7,5 saat sürdü.

AK Parti ve CHP koalisyon heyetleri, son istikşafi toplantısını yapmak üzere Ankara Palas Devlet Konukevi'nde bir araya geldi. Toplantıda Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik başkanlığındaki AK Parti heyetinde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Milletvekilleri Taha Özhan, Mücahit Arslan ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Lütfi Elvan yer aldı.

CHP heyetinde ise Genel Başkan Yardımcıları Haluk Koç, Selin Sayek Böke, Faik Öztrak, Murat Özçelik, İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve Genel Başkan Başdanışmanı Rasim Bölücek yer aldı.

AB, dış ilişkiler ve diplomasi konularının ele alındığı 5'inci ve son istikşafi toplantı 7,5 saat sürdü. Heyetler artık AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na görüşmelere ilişkin hazırlanacak raporları sunacak. Ardından önümüzdeki günlerde genel başkanların bir araya gelmesi bekleniyor.

ÖMER ÇELİK VE HALUK KOÇ AÇIKLAMA YAPTI

Toplantının ardından CHP'li Haluk Koç basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"Olumlu ya da olumsuz diye bir şey yok" diyen Haluk Koç, "biz üzerimize düşeni yaptık, karar Sayın Davutoğlu'nun" ifadelerini kullandı.

AK Parti adına açıklama yapan Ömer Çelik ise "görüşmelerimizi yaptık, raporlarımızı sunacağız. Bizim heyetimize verilen görev açısından çalışma tamamlanmıştır. İki parti arasında karşılıklı saygı ve nezaket içerisinde değerlendirmeler yapılmıştır. Görüşmelerden çıkan sonuçları genel başkanlarımıza ileteceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti-CHP görüşmesinin ardından flaş açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN