Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğan'ın yazarı PKK'yı haklı buldu

Aydın sı bir yandan “bizim terörle ilgimiz yok, PKK’yı aklamak gibi bir yayın politikamız bulunmuyor” şeklinde basın bildirileri yayınlarken diğer yandan eli kanlı örgütü ve örgütün siyasi uzantılarını aklamaya devam ediyor. Radikal yazarı , yine ihanet gibi açıklamalarda bulundu. Çandar, ‘PKK saldırmakta haklı’ yer diyerek terör örgütünü aklamaya çalıştı.

Giriş Tarihi: 6.8.2015 15:20 Güncelleme Tarihi: 6.8.2015 15:56
Doğan'ın yazarı PKK'yı haklı buldu
Dün HDP lideri Selahattin Demirtaş'ın İngiliz Financial Times'taki röportajında "PKK'nın misilleme olarak yaptığı taktik çok kirli" ifadesi gündeme bomba gibi düştü.

DEMİRTAŞ, PKK İLE İLGİLİ SÖZLERİNİ YALANLADI

Kısa süre sonra HDP'den bir açıklama yapıldı ve "Demirtaş'ın PKK'ya yönelik sözleri gazete tarafından çarpıtıldı" dedi.

CENGİZ ÇANDAR PKK'YI AKLADI

Radikal yazarı Demirtaş'ın o sözleri üzerinden bugün bir yazı kaleme aldı ve PKK'yı açık açık aklamaya çalıştı. Erdoğan ve hükümetin politikalarını eleştiren Çandar"Esas sorun PKK'nın misillemeleri değil Erdoğan'ın saldırgan politikaları" dedi.

İşte Cengiz Çandar'ın yazısındaki o bölüm:

"Ne var ki, Demirtaş'ın bu gerçekten cesur çıkışından yola koyularak "atın önüne arabayı koymamak" da lazım. Zira, bugün Türkiye'de esas sorun ve Türkiye'yi kanlı bir çatışmanın içine sürükleme riski taşıyan gelişmelerin kaynağı PKK'nın Demirtaş'ın kirli olarak nitelediği misillemeleri değil; Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan ve o kirli olarak görülen ve kanlı sonuçlar veren misillemelerine davetiye çıkaran saldırgan politika"

Doğan medyasının pişkin açıklamasına sert tepki

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğan'ın yazarı PKK'yı haklı buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN