'den Türk jetlerine şok !

Hatay üzerinde devriye görevi yapan iki F-16 uçağına, 'de konuşlu SA füze sistemlerince, 30 saniye süreyle radar kilidini muhafaza edilmesi suretiyle de bulunulduğu bildirildi.

Giriş Tarihi: 7.8.2015 16:35 Güncelleme Tarihi: 7.8.2015 20:37
Suriye'den Türk jetlerine şok taciz!
Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, günlük faaliyetlere ilişkin bilgiye yer verildi.

Buna göre, bir deniz karakol uçağı, Ege Denizi'nde uluslararası hava sahasında Etkin Çaba Harekatı'na yardımcı destek keşif gözetleme uçuşu icra etti. Deniz karakol uçağına, Yunanistan'a ait iki F-16 ve iki Mirage-2000 uçağı tarafından saat 10.58 ve 12.04'te, iki dakika 50 saniye süreyle radar kilidi atılarak iki kez de bulunuldu.

Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında da altı F-16 uçağıyla eğitim uçuşu icra edildi. Görevde, iki F-16 uçağı, Yunanistan'a ait 2 M-2000/5 uçağı tarafından, bir dakika 10 saniye radar kilidi muhafaza edilerek taciz edildi. Türk jetleri, yürürlükteki angajman kuralı gereği tacize aynı şekilde karşılık verdi.

sınırında da altı F-16 ile devriye uçuşu yapıldı. Bu uçuşlarda, Hatay üzerinde "Hava Muharebe Devriye Görevi" yapan iki F-16 uçağına, Suriye'de konuşlu SA füze sistemlerince, 30 saniye süreyle radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunuldu.

Öte yandan, yasa dışı yollardan Türkiye'ye girmeye çalışan 951 kişi ile Türkiye'de bulunmak için yasal gerekleri taşımayan 833 kişi yakalandı. Suriye sınırında ayrıca hudut hattında, 652 karton sigara, bir motorlu araç, bir telsiz, beş büyükbaş veya küçükbaş hayvan ele geçirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye'den Türk jetlerine şok taciz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN