Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK kendi militanlarını infaz etti

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Kandil’de terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen hava harekatında 6 günde 390 teröristin öldürüldüğü ortaya çıktı. Saldırılar sırasında PKK’ya ait milyonlarca dolar paranın ve uyuşturucu deposunun bulunduğu ev yanınca, PKK olayda ihmali olan 10 militanını öldürdü.

Giriş Tarihi: 8.8.2015 16:21
PKK kendi militanlarını infaz etti
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda örgüt büyük zayiat verdi. 7 Ağustos itibariyle 390 teröristin öldürüldüğü öğrenilirken, 400'ün üzerinde örgüt militanın yaralı olduğu belirtildi. Yaralı teröristlerden 150'sinin ise durumu ağır. Operasyonlarda PKK'nın para ve uyuşturucu deposuna yapılan saldırılar ise örgütte infial uyandırdı.

Milyonlarca lira yandı

PKK'ya ait para ve uyuşturucu maddenin Bokriskan Köyü bölgesinde bulunan sığınakta muhafaza edildiği, hava harekâtının başlaması üzerine, PKK'nın daha güvenli olacağı gerekçesiyle para ve uyuşturucuyu Zargali Köyü'nde bulunan bir eve kamyonlarla taşıdığı söylendi. Uyuşturucu maddelerin ve paranın kaçırıldığı evde hava harekâtı nedeniyle yangın çıkınca, PKK'nın da para ve uyuşturucuyu kurtarmak için çok mücadele ettiği, ancak çok az miktarda paranın kurtarıldığı, uyuşturucunun tamamının yandığı öğrenildi. Yaşanan maddi kaybın, PKK üst düzey yöneticilerinde moral bozukluğu ve öfkeye sebep olduğu belirtilirken, bundan sorumlu olan 10'a yakın teröristin öldürüldüğü söylendi.

PKK 10 militanının öldürdü

TSK operasyonlarında Bokriskan'da, sözde "Şehit Dilan" Tabur Komutanı Şerevan Fatuvan (koda adlı) ve PKK'nın 4 büyük liderinin öldürüldüğü öğrenildi. Operasyonda 30 PKK'lı da yaralandı. Öte yandan Zargali'de Kadın Grubu Şervan Sorumlusu Gülten kod adlı PKK'LI 20 terörist ile birlikte öldürüldü. Enze'de PKK'ya ait karargâhlar vurulurken, 30 kadın PKK'lının da etkisiz hale getirildiği öğrenildi. (Yeni Şafak)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK kendi militanlarını infaz etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN