Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sümeyye Erdoğan’a suikast olayında bilirkişi skandalı

Sümeyye Erdoğan’a suikast düzenleneceğine ilişkin Twitter mesajları konusunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Ankara Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu tarafından kritik bir terör soruşturması yürütülürken Bakırköy Başsavcılığı Basın Bürosu tarafından tartışmalı bir bilirkişi raporu dikkate alınarak haberi yapan gazeteciler hakkında 5 ayrı dava açıldı.

Giriş Tarihi: 9.8.2015 01:47
Sümeyye Erdoğan’a suikast olayında bilirkişi skandalı

Akşam ve Güneş Gazetesi sorumlularına Savcı Hüseyin Parlakkılıç tarafından açılan davanın iddianamesinde Adli Bilirkişi T. Koray Peksayar'dan alınan bilirkişi raporunda tweetlerin sahte olduğu, acemice hazırlanmış sahte delil üretme çabası olduğu iddia edildi. Bilirkişi Peksayar'ın twitter merkezi ile hiçbir irtibat kurmadan yazdığı bu rapor üzerine Savcılık söz konusu gazete yöneticilerine dava açarken bilirkişi T. Koray Peksavar'ın twittır isimli sosyal paylaşım sitesinde ilginç paylaşımları ortaya çıktı.

T.KORAY PEKSAVAR'IN DİKKAT ÇEKEN TWEETLERİ

Bilirkişi olarak objektif olması beklenen ve siyasi bir konuda görüşüne başvurulan Peksayar'ın Twitter'daki sayfasında AK Parti ve özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret eden tweetleri takipçileri ile paylaştığı görülüyor. Koray Peksayar, Cumhurbaşkanı Erdoğan için diktatör hakaretini kullanan bir gazetecinin Tweet'ini paylaşırken, Gezi'deki provokasyonu öven bir kişinin paylaşımını da sayfasına koymuş.

T. Koray Peksayar'ın paylaştığı Tweet'ler arasında; İzmir'de yakalanan IŞİD'cilerin AK Partili olduğu yalanını yazan bir gazetenin haberi, terör örgütüne desteğiyle bilinen bir gazetenin serbest bırakılan militan görüşlü insanlara ilişkin haberi ve AK Parti'nin miting alanlarındaki kalabalığı hazmedemeyen insanların hazırladığı görsel yalanlara ilişkin haberleri de bulunuyor.

SABAH.COM.TR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sümeyye Erdoğan’a suikast olayında bilirkişi skandalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN