Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD Büyükelçisi'nden Cumhuriyet'e yalanlama

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden bugün Cumhuriyet gazetesinde yer alan haberdeki bazı ifadeler için "yalanlama" geldi.

Giriş Tarihi: 10.8.2015 23:29
ABD Büyükelçisi'nden Cumhuriyet'e yalanlama

ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass; HDP heyeti ile yaptığı görüşmede, "Biraz sabredin, tren rayına oturunca, IŞİD'e karşı operasyonlar başlayınca PKK'ya yönelik operasyonlar hız kaybedecek. 1-2 ay sabredin" mesajı verdiği yönündeki haberi yalanladı.

"Biraz sabredin, tren rayına oturunca, IŞİD'e karşı operasyonlar başlayınca, PKK'ya yönelik operasyonlar hız kaybedecek. 1-2 ay sabredin" mesajı verdiğine ilişkin sözleri yer almıştı. ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün bir gazetede (10 Ağustos 2015) yayımlanan bir haberde, doğruluk payı olmayan ve bir kısmı abartılmış veya bağlam dışına çıkarılmış birtakım sözler, ABD Ankara Büyükelçisi John Bass'e atfedilmiştir.

Büyükelçi Bass, Büyükelçiliğin hükümet içinden ve dışından, siyasi yelpazenin her kesiminden gruplarla yürüttüğü diyaloğun bir parçası olarak HDP temsilcileriyle Temmuz ayında bir görüşme gerçekleştirmiştir. Görüşmede, Büyükelçi ve HDP'li muhatapları, iç ve dış siyasetle ilgili çeşitli konuları ele almıştır.

Öte yandan Büyükelçi, ABD'nin, yaşanmakta olan şiddetin Türkiye'ye zarar verdiği ve öncelikle PKK tarafından saldırılara son verilmesiyle, tüm tarafların barışı sağlamaya ve çözüm sürecini sürdürmeye odaklanmaları gerektiği yönündeki güçlü görüşünü iletmiştir. ABD Büyükelçiliği, söz konusu gazetenin görüşmeye ilişkin nitelendirmesini kesin bir şekilde reddetmektedir"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD Büyükelçisi'nden Cumhuriyet'e yalanlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN