Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi görüşme başladı

Giriş Tarihi: 10.8.2015 18:35 Güncelleme Tarihi: 10.8.2015 21:00
Tarihi görüşme başladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümet kurma süreci kapsamında AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmek üzere Başbakanlık Resmi Konutu'na geldi.

Hükümet kurma süreci kapsamında, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görüşmeye başladı.

Başbakanlık Resmi Konutu'na saat 18.04'de gelen Kılıçdaroğlu'nu, Başbakan Davutoğlu kapıda karşıladı.

İki lider, daha sonra basına kapalı gerçekleşen görüşmeye geçti. Görüşmede, AK Parti'den Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, CHP'den ise Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç da hazır bulunuyor.

Görüşmede, AK Parti ve CHP heyetleri arasında, hükümet kurma süreci kapsamında yürütülen "istikşafi" görüşmelerin ele alınması bekleniyor.

LİDERLERİ GÖRÜŞMELERİNİ YEMEKTE SÜRDÜRÜYOR

AK Parti Genel Başkanı veBaşbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümet kurma süreci kapsamındaki görüşmelerini yemekte sürdürüyor.

Alınan bilgiye göre, Başbakanlık Resmi Konutu'nda bir süre görüşen iki lider, ardından yemeğe geçti.

Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu'nun görüşmelere yemekte devam ettiği de belirtildi.

Yemek menüsünde, bamya çorbası, zeytin yağlı tabağı, ızgara çeşitleri, salata, kek, çay ve kahvenin bulunduğu öğrenildi.

Yemekte, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç da yer alıyor.

AK Parti ve CHP heyetlerinin, 5 ayrı oturumda, yaklaşık 35 saat süren "istikşafi" görüşmeleri, 3 Ağustos'ta sonra ermişti. Görüşmelerin ardından heyetler, Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu'na sunum yapıp, rapor sunmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi görüşme başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN