Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Çözüm süreci buzdolabında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip , emekliye ayrılacak olan Genelkurmay Başkanı Orgeneral 'in "Devlet Şeref Madalyası" ile onurlandırılması töreninde konuşma yaptı.

Giriş Tarihi: 11.8.2015 17:46 Güncelleme Tarihi: 11.8.2015 20:24
Erdoğan: Çözüm süreci buzdolabında

Cumhurbaşkanı , "Terör örgütleri ülkemiz için tehdit olmaktan çıkarılana kadar, devletimize ve milletimize doğrultulan silahlar bırakılıp, gömülünceye kadar, burada bir şeyin altını özellikle vurgulamak istiyorum, 'silahların susması değil, silahların bırakılıp gömülmesi' bunu ısrarla söylüyorum, üzerine beton dökülene kadar, sınırlarımız içinde tek bir terörist kalmayana kadar mücadelemize devam edeceğiz" dedi.

"Ülke sınırlarımız içinde ve dışında gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda terör örgütünün çok ciddi kayıplar yaşadığını biliyoruz" diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Aynı şekilde güvenliğimiz için tehdit teşkil eden DAİŞ terör örgütünün unsurlarına karşı da etkili operasyonlar gerçekleştirdik. Bizim için terör örgütleri arasında hiçbir fark yoktur. Adı, amacı, sembolü, söylemi ne olursa olsun bizim için terör örgütü, terör örgütüdür. Biz hepsiyle mücadele ediyoruz, etmeyi sürdüreceğiz."

Son bir ayda yaşananların bu ülkede kimlerin demokrasiden ve özgürlüklerden yana olduğunu, kimlerin de bu kavramları istismar ettiğini bir defa daha gösterdiğini vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

"Dün hayata geçirdiğimiz demokrasi ve özgürlük hamlelerini sabote etmek için uğraşanların bugün terör örgütünü aklamak için nasıl ellerinden geleni yaptıklarını ibretle takip ediyoruz. Terör örgütlerinin üstlendiği eylemleri bile devletin, hükümetin, hatta şahsımın üzerine yıkmaya çalışacak kadar izanını, hatta haysiyetini kaybedenler olduğunu görüyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Çözüm süreci buzdolabında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN