Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hürriyet açıkladı ama eksik açıkladı

Giriş Tarihi: 11.8.2015 13:17 Güncelleme Tarihi: 11.8.2015 13:26
Hürriyet açıkladı ama eksik açıkladı

Hürriyet.com.tr ziyaretçi sayıları düşürülünce bugün yayınlanan bir duyuruyla, milliyet.com.tr'nin de adını karıştırarak herkesi suçladı.

Oysa kamuoyu Hürriyet.com.tr'nin önce bu 'skandal' rakamların ne anlama geldiğini açıklamasını bekliyor...

Çünkü hürriyet.com.tr'nin adının karıştığı olayda ortaya çıkan rakamlar internet dünyasında büyük bir sarsıntı yarattı. Aşağıda o rakamları görebilirsiniz...

Sabah gazetesinde geçtiğimiz pazar günü Hürriyet'in internet sitesi ölçümlerinde hile yapıldığı açıklandı.Hürriyet ise bugün internet sitesinden "hile yapmadık ölçüm şirketi tarafından düzeltildik" diye bir duyuru yayınladı.

Hürriyet İnternet sitesi bu duyuruyu yaptı ancak tartışmaya neden olan rakamları eklemeyi unuttu ve kamuoyunu eksik bilgilendirmiş oldu.

Oysa internet ölçümlerini yapan ABD merkezli ComScore şirketi, geçtiğimiz günlerde Hürriyet.com.tr'de soğuk duş etkisi yapan bir açıklama ile ziyaretçi sayılarını 2014 Aralık ayından başlayarak düşürdü.

Ocak, Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs ayları için Hürriyet'in ziyaretçi sayılarının aslında görünenden çok daha düşük olduğu ortaya çıktı. Hatta bu rakamın aylık 500 milyon sayfa gösterimine kadar ulaştığı ortaya çıktı. Ancak bu yanlışlık da Hürriyet.com.tr'nin ikincilikten yukarıya çıkması için yeterli olmadı.

Dünyada onbinlerce sitenin ölçümünü yapan ComScore sadece Hürriyet.com.tr'yi değil aynı gruba ait Cnntürk.com'u da düşürdü.

Hürriyet.com.tr ise bugün yaptığı duyuruda haber sitelerinin lideri milliyet.com.tr'yi de suçlamaya kalkıştı ancak ziyaretçi sayılarının ve okunan sayfa sayılarının üstelik altı aylık bir periyotta ne kadar düşürüldüğünü göstermek istemedi.

Şimdi kamuoyu Hürriyet.com.tr'nin önce aşağıdaki bu 'skandal' rakamların ne anlama geldiğini açıklamasını bekliyor...

Ayrıca hürriyet.com.tr ile ilgili bu durumun Hürriyet tarafından neden Sabah gazetesi yazmadan önce kamuoyuna açıklanmadığı da merak ediliyor..

*UV: Tekil ziyaretçi, PV: Açılan sayfa sayısı


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hürriyet açıkladı ama eksik açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN