Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriye sınırına güvenli bölge

Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Suriye sınırında güvenli bölge oluşturulmasına ilişkin, DAEŞ'ten arındırılacak bölgenin kontrolünün ve korunmasının Suriye Muhalefeti Kuvvetleri tarafından yapılacağını, Suriye muhalefeti unsurlarının oluşturacağı Bölge Muhafaza Gücü'ne gereken hava korumasını ve desteği ABD ve Türkiye'nin sağlayacağını bildirdi.

Giriş Tarihi: 11.8.2015 18:50 Güncelleme Tarihi: 11.8.2015 23:24
Suriye sınırına güvenli bölge
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, bugün bazı basın yayın organlarında Sinirlioğlu?'na atfen "Suriye'deki güvenli bölge"ye ilişkin haberler yer aldı.

Müsteşar Sinirlioğlu, bugün bir grup gazeteciye ABD ile Türkiye arasındaki mutabakat çerçevesinde DAEŞ'ten arındırılacak bölgenin fiilen bir güvenli bölge haline geleceğine dair ABD basınında da haberler yer aldığını belirtti.

DAEŞ'ten arındırılacak söz konusu bölgenin kontrolünün ve korunmasının Suriye Muhalefeti Kuvvetleri tarafından yapılacağını ifade eden Sinirlioğlu, Suriye muhalefeti unsurlarının oluşturacağı Bölge Muhafaza Gücü'ne gereken hava korumasını ve desteği ABD ve Türkiye'nin sağlayacağını kaydetti.

Diplomatik kaynaklarca, bunun dışında Sinirlioğlu'na atfen yayımlanan hususlara itibar edilmemesi gerektiği ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye sınırına güvenli bölge
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN