Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara'da açıklama yaptı

Giriş Tarihi: 13.8.2015 22:40
Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara'da açıklama yaptı
Davutoğlu, "Türkiye, bir demokrasi ülkesidir. Hukuk devletidir. Herkes yaptığı işin savını vermek zorundadır. Sabırla çözüm sürecinin işlemesini bekledik. 7 Hazirandan sonra içlerine girdikleri kibir psikolojisi ve dışarıdan gelen tahriklerle çözüm sürecinin bittiğini ilan ettiler. 15 Temmuz'da HDP Eş Başkanı Demirtaş'la görüştüğüm saatlerde Kandil'den açıklama yapıldı, halk isyana davet edildi. Demokratik ülkelerde bu tür terör çabalarına prim verilmez" ifadelerine yer verdi.

"BİZ, BİRLİKTE OMUZ OMUZA BU DEVLETİ KURDUK"

Türkiye'de yaşanan terör olaylarına değinen Davutoğlu, "Ne zamanki polislerimizi uyurken şehit ettiler, Artık kesin bir tavır alma zarureti ortaya çıktı. 23 Temmuz'da askerimizi şehit eden, DEAŞ mevzilerini silahlı kuvvetlerimiz vurdu. Ertesin gün de PKK'nın Kuzey Irak'taki mevzilerine aynı harekat yapıldı. Bu harekat teröre karşı harekattır. Nasıl DEAŞ'a yönelttiğimiz harekat Araplara karşı değilse, Irak'ta PKK'ya yönelik yaptığımız operasyon da Kürtlere karşı değildir ve Kürtleri hedef almamaktadır. Tek bir Kürt kardeşimizin burnu kanasa emin olun onu silecek olan biziz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Kürtlerin de devletidir. Biz, birlikte omuz omuza bu devleti kurduk. Türkiye'de kimse diğerine göre daha üstün veya aşağı değildir" dedi.

Davutoğlu, "Eğer çözüm sürecine gelinirse, eğer silahlar terkedilirse, Türkiye'den silahlı gruplar Türkiye sınırlarını terkederse, silahlar gömülürse, silahlara veda denilirse işte o zaman Türkiye'de hiçkimseye operasyon olmaz" şeklinde konuştu.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi gazeteci heyetinden ricada bulunan Davutoğlu, "Sizden ricam uluslararası medyada yanlış yansımaların tesirinden Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki kardeşlerimizi bilgilendirmek ve selamımızı bütün kardeşlerimize iletmektir. Burası sizin memleketinizdir. Tekrar tekrar sizi burada görmek istiyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara'da açıklama yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN