Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Bağlama da çalsa dinleyen bulunmayacak!”

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan 7 Haziran seçimlerinden önce her yazısında HDP’ye çalışmıştı. HDP lideri Demirtaş’ı ekrana çıkararak türküler söyletmişti. PKK eylemlerinin üstünü örtmüş, PKK’nın üstlendiği saldırılardan bile Türk ordusunu sorumlu tutmuştu. PKK’nın ve HDP’nin gerçek yüzü örtülmeyecek kadar ortaya çıkınca bugün özür mahiyetinde bir yazı yazdı.

Giriş Tarihi: 15.8.2015 11:03 Güncelleme Tarihi: 15.8.2015 12:26
“Bağlama da çalsa dinleyen bulunmayacak!”
Genel seçimde HDP ve Selahattin Demirtaş güzellemesi yapan, bir süre PKK eylemlerinin üstünü örtmeye çalışan, örgütün üstlendiği eylemlerden bile MİT'i ve Türk ordusunu sorumlu tutan, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, ilk pişmanlık belirtilerini, geçtiğimiz günlerde Demirtaş'ayazdığı açık maktupla göstermişti. Örgütün ve HDP'nin gerçek yüzü örtülmeyecek kadar ortaya çıkınca, okurlardan gelen tepkilere daha fazla dayanamayan Ahmet Hakan, PKK saldırı nedeniyle Demirtaş'a sitem etmişti.

"BAĞLAMA ÇALSA DA DİNLEYEN BULAMAYACAK"
Hakan, son yazısıyla da Demirtaş'ı "sildiğini" açıkça ortaya koydu. PKK saldırıları ve kısa sürede çok sayıda şehit verilmesi nedeniyle fikir değiştiren Hürriyet yazarı, HDP Lideri için, "7 Haziran öncesine göre durumu çok zor. Kan aktıkça sözüne kulak verenlerin sayısı azalacak. Bağlama çalsa bile dinleyen bulamayacak." diye yazdı.

HÜRRİYET SABAH'IN YAYINLARINDAN SONRA TERÖR AÇIKLAMASI YAPMIŞTI
Uzun süre PKK'ya "terörist" diyemeyen, Türk ordusuna "AK Parti'nin oyunu arttırmak için operasyon yapıyor" iftirasını atan, terör eylemlerine ve şehit haberlerine az yer veren Hürriyet, Sabah gazetesinin yayınlarından sonra geri adım atmak zorunda kalmış, Hürriyet ve Posta gazetelerinde birinci sayfadan "biz devletimizin yanındayız, terör örgütünü desteklemiyoruz" açıklaması yapmak zorunda kalmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Bağlama da çalsa dinleyen bulunmayacak!”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN