Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayırsever işadamı okuldan adını sildirdi

Giriş Tarihi: 15.8.2015 15:45 Güncelleme Tarihi: 15.8.2015 20:35
Hayırsever işadamı okuldan adını sildirdi

Bir dönem Gülen’e en yakın isimlerden biri olan Hüseyin Gülerce, bugün sosyal medyada bir paylaşımda bulunarak Bursalı bir hayırsever bir işadamının yaptırıp Gülen örgütüne bağışladığı okuldan “benim ismimi kullanmayın” diyerek adını sildirdiğini yazdı. Sabah.com.tr o okulu ve Gülen örgütünün yaptıklarını içine sindiremeyen hayırsever işadamını buldu.

Bursa'nın tanınmış işadamlarından Ferudun Kahraman, geçmişte yaptırdığı ve Gülen Cemaatinin eğitim alanında faaliyet gösteren firmalarına bağışladığı okulların isminin değiştirilmesi için çalışma başlattı. Avukatı aracılığıyla İl Milli Eğitim ve valiliğe başvuran Kahraman, paralel yapıya hizmet eden Silm Eğitim Tesisleri İşletme ve Ticaret Anonim Şirketi'ne ihtar çekerek, babasının ve annesinin ismini verdiği okulların atlarını değiştirilmesini istedi. İşadamının babasının ismine taşıyan Rafet Kahraman Lisesi bir zamanlar paralel yapının üssü konumunda ve tüm toplantılar burada yapılıyordu.


TUSKON'DAN DA İSTİFA ETTİ

Fethullah Gülen Cemaatine bir zamanlar yüklü bağışlar yapan hatta cemaatin Bursa'daki kasası olarak bilinen işadamı Ferudun Kahraman, 17 ve 25 Aralık'ta yaşanan darbe girişiminin ardından paralel yapının gerçek yüzünü gördü. Bu zamana kadar 10 milyon dolardan fazla himmet verdiği cemaatin hizmet hareketi olmadığını anlayan işadamı önce bağışı kesti. Kendisine yönelik "Bugünler geçecek tekrar eski gücümüzü kazanacağız. Yardımı kesme" telkinlerine aldırmayan Kahraman, önce önemli görevler aldığı TUSKON çatısı altında faaliyet gösteren Bursa Girişimci İşadamları Derneği'nden (BUGİAD) istifa etti.

OKULLARINA VERDİĞİ İSİMLERİ GERİ İSTİYOR

Bursa'da aynı zamanda eğitime sağladığı katkıyla tanınan işadamı Ferudun Kahraman, babası ve annesi adına yaptırdığı okulları cemaate hizmet eden Bursa Nilüfer Eğitim Kurumları'na bağışladı. İşadamının bağışladığı okulları kolej olarak paralı eğitimde kullanan cemaat, ayrıca bu okullarda sohbet toplantıları düzenledi. Darbe girişiminin ardından cemaatin gerçek yüzünü gören Ferudun Kahraman, anne ve babasının ismini taşıyan okulların paralel yapıya hizmet amaçlı kullanılmasına gönlü razı olmadı. Avukatı aracılığıyla girişimlerde bulunan Kahraman, okulların isimlerini değiştirilmesi için hukuki süreci başlattı.AVUKATI İHTARNAME GÖNDERDİ

İşadamının avukatı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valiliğe başvuruda bulunduktan sonra okulları kullanan Silm şirketine ihtarname gönderdi. "17 aralık 2013 tarihinden sonra meydana gelen olaylardan müvekkilim ve ailesi son derece rahatsızlık duymuştur" denilen ihtarnamede Kahraman ailesinin isim ve soy isimlerinin bundan sonra bu okullarda kullanılmaması aksi takdirde yasal yollara başvurulacağına yer verildi.YENİ OKUL YAPTIRDI İMAJI

İşadamı Ferudun Kahraman'ın avukatı yaptığı başvurularda müvekkilini aşırı derecede rahatsız eden bir konuya daha değindi. Geçtiğimiz günlerde Bursa'daki reklam panolarını kiralayan cemaatin şirketi Nilüfer Koleji Macide Kahraman Ortaokulu yeni açılıyormuş gibi ilanlar girerek, sanki işadamının yeni bir okul yaptırdığı imajı verilmek istendiğine dikkat çekildi.

Kaynak: Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayırsever işadamı okuldan adını sildirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN