Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Zekeriya Öz’ü kaçırmasaydık cezaevinde…”

Giriş Tarihi: 15.8.2015 12:17 Güncelleme Tarihi: 15.8.2015 12:20
“Zekeriya Öz’ü kaçırmasaydık cezaevinde…”

Aylardır ceza evinde yatan FETÖ üyesi savcı, polis ve bürokratlar Zekeriya Öz’ün örgüt avukatları tarafından yurt dışına kaçırılmasına “bizi neden kaçırmadınız” diyerek isyan etti. İtiraz sesleri artınca FETÖ “Zekeriya Öz’ü kaçırmasaydık cezaevinde öldürülecekti” yalanına başvurdu.

Zekeriya Öz'ün FETÖ avukatları tarafından yurtdışına kaçırılması örgütü karıştırdı. Cezaevindeki örgüt üyesi savcı, polis ve bürokratlar "bizi neden kaçırmadınız, Mustafa Yeşil, Şerif Ali Tekalan, Zekeriya Öz yurtdışına kaçırıldı, biz yaz sıcağında cezaevinde çürüyoruz" diyerek itiraz etti.


SOSYAL MEDYADAN YAYDILAR YAZARLAR DA DESTEK VERDİ

İsyan sesleri artınca FETÖ'nün sosyal medyadaki tetikçileri tarafından yeni bir kampanya başlatıldı. "Zekeriya Öz kaçmasaydı cezaevinde öldürülecekti" yalanına başvuran FETÖ'nün sosyal medya tetikçilerine bazı yazarlar da destek verdi. Nazlı Ilıcak ve Sedat Laçiner bugünkü yazılarında bu yalana alet olarak Zekeriya Öz'ün yurtdışına kaçışına destek verdi. Bu yazılara FETÖ medyasının diğer yazarları da destek vererek sosyal medyada yaygınlaşmasını sağladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Zekeriya Öz’ü kaçırmasaydık cezaevinde…”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN