Her taraftan toplumu bir sindirme politikası var

Terör bu kez bitirilecek mi? A Haber’de yayınlanan Toplumsal Hafıza programında Türkiye'nin 40 yıldır bitmeyen terör sorunu masaya yatırıldı.

Giriş Tarihi: 17.8.2015 02:12 Güncelleme Tarihi: 17.8.2015 02:22
Her taraftan toplumu bir sindirme politikası var
Uzman gazeteciler Kubilay Gülbek, Mevlüt Yüksel, Ferhat Ünlü ve Kenan Kıran terör örgütlerini her yönüyle değerlendirdiler.Takvim Gazetesi Haber Müdürü Mevlüt Yüksel, teröre sıfır tolerans gösterilmesi gerektiğini ifade ederken, Akit Gazetesi Haber Müdürü Kenan Kıran, okyanus medyasının teröre olan yaklaşımına dikkat çekti. A Haber İstihbarat Şefi Kubilay Gülbek ise, taşeron terör örgütlerinin arka planından bahsetti.

MEVLÜT YÜKSEL: HER TARAFTAN TOPLUMU BİR SİNDİRME POLİTİKASI VAR

Bizim toplum olarak her bakımdan bilinçlenmemiz ve bu terör yüzünden korkmamamız gerekiyor. Yani PKK'nın ve PKK'yı yöneten dış güçlerin tek bir amacı var. Bizim korkmamamız gerekiyor. Amaç her taraftan toplumu bir sindirme politikası var. KCK ile yapıyorlar, Paralel yapının sivil şeyi ile yapıyorlar. O yüzden bizim hükümetin aldığı bu karara karşı medyanın, spor kuruluşlarının, toplumun her kesiminden insanların mutlaka dik durması gerekiyor.KENAN KIRAN: 6 TANE ASKER ŞEHİT OLDU TARAF GAZETESİ'NDE TEK HABER YOK

Taraf Gazetesi cemaatin gazetelerinden biri. Dünkü sayısına bakın. Tek tek, sayfa sayfa inceledim ben. "Suruç'ta 34. Ölüm" diye haber vermiş. Haber değeri var mı, var. Nusaybin'de Diyarbakır'da 2 tane sivil ölmüş. . Haber değeri var mı, var. Ama 6 tane asker şehit oldu Taraf Gazetesi'nde tek haber yok. Bu cemaatin tetikçisi olan bir gazete. Yani ben 'Tetikçi' ifadesini kullanmaktan çekinmiyorum. Cemaat bu gazete üzerinden mesajını veriyor. 6 askerin ölmesi Taraf Gazetesi'nde haber değeri olarak görülmüyor.

KUBİLAY GÜLBEK: BU EYLEMLER ÖRGÜTÜN TAŞERON OLARAK NASIL KULLANILDIĞINI GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR

Sabancı suikasti çok önemli. Yani bunların örgütün taşeron olarak nasıl kullanıldığını gözler önüne seriyor aslında bu eylemler. Çetin Emeç, Abdi İpekçi… Sadece DHKP-C değil. Yani diğer örgütler de başka ülkeler tarafından siyasi suikast işlendiği şeklinde gösterilip ama işin arkasında diğer güç odaklarının verdiği maddi çıkarlar… İşte bu yapıyı çözdüğünüz zaman Suruç'taki patlamanın arkasında da kim olduğu ortaya çıkıyor. Mühim olan bunu çözmek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her taraftan toplumu bir sindirme politikası var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN