Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Bu operasyon ’i psikolojik olarak yıkmıştır”

’e bir dönem en yakın isim olan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı eski Başkanı , 17-25 Aralık darbe planının yapıldığı Yamanlar Koleji’ne yapılan polis baskınını bu cümle ile özetledi: “Cemaatin ve özellikle de Gülen’in bu operasyonlar karşısında moral olarak yıkıntıya uğramaması imkansız gibidir. İzmir’in yaşadığı her sektenin cemaatteki karşılığı bünyeye arız kalp sektesi anlamındadır. Ölüm riski oldukça fazladır.”

Giriş Tarihi: 19.8.2015 12:07 Güncelleme Tarihi: 19.8.2015 14:22
“Bu operasyon Gülen’i psikolojik olarak yıkmıştır”
İŞTE 'IN SABAH.COM.TR'YE YAPTIĞI AÇIKLAMADAN BAZI BAŞLIKLAR

İZMİR PARALEL YAPININ KALBİDİR

Paralel yapı açısından İzmir, cemaatin kalbidir. Bozyaka ve Yamanlar kolejleri de İzmir'in kalbidir. Hizmete ait, ilk mülk bina bunlardır. Ayrıca, İzmir mütevellisi, her zaman cemaat arasında önemli saygınlığı olan insanlardan oluşur. Onların manevi üstünlüğü her cemaat üyesi tarafından tartışmasız kabul edilir. le irtibatta geçiş üstünlükleri vardır. Onlar, hiyerarşik protokole tabi değillerdir. Onların mevcudiyetleri bile Gülen için teselli kaynağıdır.

İZMİR "DERİN CEMAAT"İN MEVZİ ALDIĞI YERDİR

Bediüzzaman'ın talebeleri, diğer Nur talebeleri için, değer ve önem bağlamında ne anlama geliyorsa, İzmir'de yetişen kadronun da cemaat içindeki konumu odur. Ayrıca, İzmir hizmeti, dünyadaki yaygın hizmetin bütününe denk bir öneme ve değere sahiptir. İzmir, cemaatin sadece en muhkem kalesi değil, aynı zamanda derin cemaatin de ilk mevzi aldığı yerdir. İzmir kiminse, hizmetin psikolojik mülkiyeti de onundur. Bu sebeple de Gülen, İzmir'e ayrı bir önem atfeder.İZMİR'İN İMAMI ÇOK ÖNEMLİDİR

Sadakat ve bağlılıkta yüzde yüz puan almamış kimseler İzmir imamı olamazlar. İzmir imamında aranacak bir başka özellik de, biraz önce bahsettiğimiz özel yapıya uyumlu olabilme şartıdır. Elli yıllık hizmet tarihinde, bütün önemli kararlar, bütün önemli toplantılar İzmir'de yapılmıştır. İlk dönemde bu toplantı ve karar mekanizmasına Bozyaka koleji ev sahipliği yapmış, daha sonra Yamanlar ev sahipliğini üstlenir olmuştur. Gülen'in her iki binada da özel dairesi vardır.GÜLEN'İN ÖZEL DAİRESİ MÜZEYE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Amerika'ya gidişinden sonra da bu daireler korunmuş, içten ve dıştan gelen misafirlere kutsal mekan formatında ziyaret ettirilmiştir. Zaten Bozyaka'daki özel odasının karşısındaki oturma salonu daha sonra müzeye dönüştürülmüştür.

OPERASYON GÜLEN'İ MORAL OLARAK ÇÖKERTİR

Devletin İzmir'e yaptığı operasyon, maddi yanından çok manevi ve psikolojik yanı itibariyle önem arz etmektedir. Cemaatin ve özellikle de Gülen'in bu operasyonlar karşısında moral yıkıntıya uğramaması imkansız gibidir. İzmir'in yaşadığı her sektenin cemaatteki karşılığı bünyeye arız kalp sektesi anlamındadır. Ölüm riski oldukça fazladır..
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Bu operasyon Gülen’i psikolojik olarak yıkmıştır”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN