Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Cezaları verilecek'

Giriş Tarihi: 19.8.2015
'Cezaları verilecek'

Genelkurmay'daki görev teslim töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin bütünlüğüne saldıranların hak ettikleri cevabı mutlaka alacağını söyledi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, 4 yıldır sürdürdüğü görevini dün Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar'a teslim etti. Görev süresi 30 Ağustos'ta dolan Org. Özel, teamüllerin aksine görevini 10 gün öncesinden devretmiş oldu. Genelkurmay Karargahı Atatürk Kültür Sitesi'nde yapılan devir teslim törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Törendeki konuşmasına devir teslimin hayırlı olması temennisiyle başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) milletin gözbebeği olduğunu ifade ederek, Orgeneral Özel'e hizmetleri için teşekkür etti. Orgeneral Hulusi Akar'a da yeni görevinde başarılar diledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgede ve Türkiye'de yaşanan hadiselerin TSK'nın milletini korumak için hazır olması gerektiğini bir kez daha gösterdiğini belirtti. Devlet içinde paralel yapılanmalara asla izin vermeyeceklerini belirten Erdoğan, şunları söyledi: "Adı, yöntemi ve söylemi ne olursa olsun her türlü paralel devlet yapılanmasıyla mücadele etmeye kararlıyız. Milletimiz tarih boyunca üzerinde oynanan nice oyunların üstesinden gelmiş kurulan tuzakları paramparça etmiştir. Arkalarına aldıkları güçlerle Türkiye'nin bütünlüğüne, milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine saldıranlar hak ettikleri cevabı almaktadırlar ve alacaklardır. Devletin ve milletin varlığına karşı sıkılan her kurşunun, atılan her bombanın, kazılan her çukurun hesabı sorulacak, cezası mutlaka verilecektir."


"PARALEL'E GEREĞİ YAPILMAKTA"
Genelkurmay Başkanlığı görevini devreden Org. Necdet Özel de Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Türk milletinin huzur ve güvenliğinin teminatı olduğu vurgusunu yaptığı konuşmasında şu mesajları verdi: "Türk Silahlı Kuvvetleri'ne güvenmeye devam ediniz. Türk Silahlı Kuvvetleri milli bir ordudur. Türk Silahlı Kuvvetleri yüce milletimizin huzurunu bozacak, birlik, beraberliğine ve ülke bütünlüğüne kasteden, kastedecek devletimizin legal yapısı dışında oluşturulmak istenen, istenecek her türlü yapıyla mücadele etmektedir. Bundan sonra da yürekleri vatan ve millet aşkıyla dopdolu olan değerli arkadaşlarımın yönetiminde mücadelesine aynı şekilde devam edecektir, hiçbir endişeniz, kaygınız olmasın. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin milletimizin huzur ve güvenliğini temin etmek için terör örgütleriyle mücadelede kendisine verilen vazifeyi başarıyla yerine getirmekte olduğuna yürekten inanıyorum."

"TSK, YASAL HİYERARŞİYE BAĞLIDIR"
Orgeneral Özel, Paralel Yapı'yla mücadeleye ilişkin de TSK komuta kademelerinin konunun önemine vakıf olduğuna işaret etti. Özel, "Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademeleri gereğini yapmıştır ve yapmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir hukuk devleti olduğu her zaman göz önünde tutulmuş ve işlemler bu çerçevede yürütülmektedir" ifadesini kullandı. Genelkurmay Başkanlığı'nı Orgeneral Necdet Özel'den devralan Orgeneral Hulusi Akar ise şöyle konuştu: "Türk Silahlı Kuvvetlerinin anayasal düzen içinde, yasalarla belirlenmiş tek bir emir komuta yapısı vardır. Ordumuzun teşkilat ve faaliyetlerinde yasal hiyerarşi dışında hiçbir kişi ve oluşumun etkisi söz konusu olamaz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Cezaları verilecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN