Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O iddianame kabul edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesinin kişisel bilgilerini FETÖ'ye aktardığı iddia edilen 10 polis hakkındaki iddianame kabul edildi. İddianamede, şüphelilerin Emniyet'in 'DEVA 1-2' programı üzerinden dinleme yaptığı belirtiliyor

Giriş Tarihi: 22.8.2015
O iddianame kabul edildi
Başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ailesinin kişisel bilgilerini, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün "DEVA 1-2" programları üzerinden sorguladıkları ve elde ettikleri verileri "Fetullahçı Terör Örgütü"ne aktardıkları öne sürülen 10 polis hakkında "silahlı örgüte üye olma" suçlaması ile hazırlanan iddianame, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Şüphelilerin ,"Fetullahçı Terör Örgütü" adına istihbari bilgi toplamak için bilgisayar sistemine şifreleriyle girip Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesinin kişisel bilgilerini elde ederek, örgüte verdikleri belirtildi. İddianamede, "Yalan ve iftira atılarak kara propaganda yapılması için ortam hazırlayan şüphelilerin sistematik, organize ve örgütlü olarak bilgi temin etmeye yönelik işlemleri, bir terör örgütü üyeliği suçu oluşturmaktadır" değerlendirmesinde bulunuldu.

"TIR OLAYINDA DA YER ALDI"
İddianamede şüphelilerden A.K. hakkında şu ifadelere yer verildi: "Fetullahçı Terör Örgütü'nün ülke siyasetini yönlendirmek, devleti uluslararası kamuoyunda 'teröre yardım eden suçlu bir ülke gibi' göstermek için devlet içindeki üyelerini kullanarak başlatıp uyguladığı Suriye'ye insani yardım taşıyan İstihbarat Teşkilatının TIR'larının durdurulması olayına da karıştığı ve bu suçlarından dolayı hakkında davaların açıldığı ve örgüt adına suçlar işlediği anlaşılmıştır." Şüphelilerin, gerekmediği halde şifreleriyle "DEVA 1-2" programı üzerinden Erdoğan ve yakınlarının özel bilgilerini elde ettiği, bu bilgileri 2012-2013 yıllarında örgüt yöneticilerine ulaştırdıkları bildirilen iddianamede, ayrı ayrı "örgüt" suçunu işledikleri vurgulandı. İddianamede, sanık polis memurları K.T., M.A., Ö.G., O.T.B., Y.T., İ.Ü., A.K., S.Ş, M.Y. ve komiser F.Ş.'ye "Silahlı örgüte üye olma" suçlaması yöneltildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O iddianame kabul edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN