PKK'lı belediyelere 'lojistik' operasyonu

PKK'lı belediyelere 'lojistik' operasyonu

Terör örgütünün lojistik deposu gibi çalışan belediyelere operasyon için düğmeye basıldı. İş makinelerinin kullanımının bakanlıklara bırakılması için düzenleme geliyor

Hükümetin kararı üzerine bölgedeki valilik ve kaymakamlıklar arka arkaya genelge çıkarmaya başladı. Bölgedeki illerde valilikler tarafından yayımlanan genelgelerde, "iş makinelerinin hangi iş için kullanılacağı, güzergâhları, hangi saatler arasında çalışacağı günlük olarak takip edilsin" talimatı verildi. Önümüzdeki günlerde iş makinelerinin kullanımının bakanlıklara bırakılmasına dönük tedbirler de gündemde.

SIKI DENETİM GELİYOR

Günlük İş Belgesi: Belediyeler, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörün kullanıldığı tüm iş makinelerinin sahibine ilişkin ruhsat bilgisi, operatörünün adı soyadı ve T.C. kimlik numarası, hangi kurum veya kuruluş ile kişi adına iş yaptığı, makinenin hangi iş için görevlendirildiği ve güzergah ile hangi saatler arasında çalışma yapacağına ilişkin bilgiler, 'İş Makinesi Tanıtım ve Görev Belgesi'nde yer alacak. Bu belge günlük düzenlenecek.
Emniyet Denetleyecek: İş makineleri güvenlik güçleri tarafından iş başında ya da seyir halinde iken denetime tabi tutulabilecek. Tanıtım belgesi olmayan araçlar parka çekilecek.
El Konulacak: Terör örgütünün sözde özerklik ilan ettiği ilçelerde kaymakamlık kararı ile belediyeye ait iş makineleri hendek kazma, yol kapatma gibi eylemler kullanılmaması için el konuldu. Bitlis'in Hizan ilçesinde araçlar kaymakamlığın parkına çekildi. Bu uygulamanın ihtiyaç duyulan tüm il ve ilçelerde önümüzdeki günlerde uygulamaya konulması yani iş makinelerinin parka çekilmesi de önlemler arasında.

KARA PROPAGANDA DEŞİFRE EDİLECEK

Terör örgütü PKK'ya yakın site ve soysal medya hesapları, halkı sokağa dökmek için Çin'deki patlama görüntülerini, Suriye sınırında Filistinli bir bebeğin öldürülmesini gösteren fotoğrafları sanki Türkiye'de yaşanıyor gibi yaymaya başladı. Bu kara propaganda yöntemi de işlemez hale getirilecek. Terör örgütüne yakın sitelerde yayılan bu görüntülerin tek tek nereden alındığı tespit edilip kamuoyuna açıklanacak. Çarpıtmalar ile propaganda yapmalarının önüne geçilecek.

43 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Terör örgütünün Kandil'deki kampları F-16'larca vuruldu. Genelkurmay, Şırnak'taki operasyonlarla birlikte 20-21 Ağustos arasında 41 teröristin öldürüldüğünü açıkladı. Diyarbakır Sur ilçesinde ise 1 terörist öldürüldü, 3 terörist yaralandı. Bitlis'in Hizan ilçesinde çıkan çatışmada da bir terörist etkisiz hale getirildi.

'CANIMI KURTARDIM'
Iğdır'da jandarma karakoluna gelen biri kadın 3 terörist teslim oldu. PKK'lı Leyla Tutulmaz'ın ifadesinde "Kandil yerle bir olunca kaçtım" dediği öğrenildi.
MARDİN: Valilik 1 ayda 64 kişinin tutuklandığını duyurdu. açıklamaya göre 4 örgüt mensubu sağ olarak ele geçirildi. 4 örgüt mensubu teslim oldu. Operasyonlarda 10 uzun namlulu tüfek, 1 adet bixi uzun namlulu otomatik tüfek, 3 roketatar, 12 tabanca, 25 av tüfeği, 18 el bombası ile bu silahlara ait çok sayıda mermi ele geçirildi.
TUNCELİ: Pülümür'de PKK mağaraları ve uçaksavar bataryaları F-16'larca vuruldu.
HAKKÂRİ: Yüksekova ilçesine bağlı Esendere Beldesi'nde Zerel Köprüsü'ne, PKK'lı teröristler bombalı saldırı düzenledi. Bunun üzerine Türkiye-İran sınırında bulunan Esendere Sınır Kapısı güvenlik nedeniyle geçici süreliğine kapatıldı. Hakkari-Çukurca karayolu, Doğanlı köyü yakınlarında da PKK'lılar ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Bölgeye helikopterler sevk edildi. Elektrik hatlarının zarar görmesi nedeniyle ilçeye elektrik verilemedi. Diğer taraftanValilik, Yüksekova'da 64 noktayı 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan etti. Dün saat 00.01'de başlayan yasak 5 Eylül saat 23.59'a kadar sürecek. Kararın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve terörist saldırıdan korunması maksadıyla alındığı belirtildi.
ERZURUM: Tekman ilçesinde 18 iş makinesi ve 6 konteynır, ateşe verildi.
VAN: Gevaş'ta jandarma karakoluna bombalı araçla yapılan saldırıda 2 asker yaralandı.

KOBANİ BOMBALARI DİYARBAKIR'DA
Diyarbakır Sur ilçesinde zırhlı polis aracına roketli saldırı düzenlendi. Operasyon'da öldürülen teröristin üzerinden Suriye kimliği çıktı. Aramada ise el yapımı 20 bomba, 2 roketatar, 2 el bombası ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'lı belediyelere 'lojistik' operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN