Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ndan şehit Ağabeyi ın sözlerine ilk açıklama

Giriş Tarihi: 25.8.2015 15:13 Güncelleme Tarihi: 25.8.2015 16:24
Davutoğlu'ndan şehit Ağabeyi Yarbayın sözlerine ilk açıklama

Başbakan Ahmet , şehit olan yüzbaşı kardeşi Ali Alkan'ın cenazesindeki sözleriyle Türkiye gündemini sarsan Mehmet Alkan hakkında konuştu. Davutoğlu, "Bu sözlerin kardeş acısı ile sarfedildiğini düşünüyorum. TSK mensupları en büyük acılara karşı vakar içinde olmalı. Yüksek Askeri Şuraya katıldım oradaki duruşları gördüm. Dimdik durabilecek yetiştirildiği yönündeki düşüncemi de belirtmek istiyorum." açıklamasını yaptı.

Başbakan şehit yüzbaşının ağabeyinin cenazede sarf ettiği sözlere ilişkin açıklama yaptı.

İşte konuyla ilgili açıklama;

Türkiye 78 milyonluk büyük bir ülke. Felaketlerde nasıl kenetlendiğimizi görüyoruz. Bu acıları yaşadığımızda yüreğimizi yakıyor. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ailenin acısını biliyoruz. Hepimiz zor zamanlardan geçiyoruz. Aile içinde acı doğaldır. Şehit anne ve babasını aradığımda hepsi tepkisiz sitemkarsız bir ifadeyle vatan sağolsun dedi. GATA'da gazilerimizi ziyaret ettim. Bana buradan çıkayım hemen bölüğüme gideceğim sayın başbakanım dedi. Bugünler birlik beraberlik günleri. Bizim askerimizin bilinci bu. Şunda büyük bir kahramanlıkla bu yarbayımızın silah arkadaşları al bayrak için çarpışıyor.

İki yüzlü medya Genelkurmay Başkanı Özel için bakın ne yazmış!

TSK MENSUPLARI VAKAR İÇİNDE OLMALI

Bu sözlerin kardeş acısı ile sarfedildiğini düşünüyorum. TSK mensupları en büyük acılara karşı vakar içinde olmalı. Yüksek Askeri Şuraya katıldım oradaki duruşları gördüm. Dimdik durabilecek yetiştirildiği yönündeki düşüncemi de belirtmek istiyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan şehit Ağabeyi Yarbayın sözlerine ilk açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN