Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valiliği'nden önemli karar

Valiliği, , ve 'dan sonra Hakkari il sınırları içerisinde bulunan bazı bölgeleri de 14 gün boyunca özel güvelik bölgesine aldığını duyurdu.

Giriş Tarihi: 25.8.2015 14:32 Güncelleme Tarihi: 25.8.2015 21:00
Hakkari Valiliği'nden önemli karar
Valilikten yapılan açıklamada, il sınırları içinde faaliyet gösteren PKK ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda terör ve yıldırma eylemleri yapmasının kentin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başladığı belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:

"Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Valilik Makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır."

Açıklamada özel Güvenlik bölgeleri ilan edilen yerleşim birimleri şöyle:

"Killik-Kon Tepe Bölgesi (Killik Tepe, Killik, Kara Tepe, Örtü Tepe, Gafa Tepe, Kon Tepe, Geyik Tepe ve Arizon Mevkii arasında kalan bölge) Davul-Elmakapısı Sırtı ( Davul Mevkii, İşbankası Kayalığı, Elmakapısı Sırtı ve Neçe sırtı arasında kalan bölge) Aşağıkonak Sırtı Bölgesi (1852 Rakımlı Tepe, Gerik Tepe ve Aşağıkonak Sırtı Bölgesi arasında kalan bölge) 25 Ağustos 2015 günü saat 16.00'dan 08 Eylül 2015 günü saat 16.00'a kadar Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmiş olup vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere girmesi yasaklanmıştır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakkari Valiliği'nden önemli karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN