Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Faruk Çelik: Bu tablonun sorumlusu MHP’dir

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi sert sözlerle eleştirdi. "Seçim hükümeti oluşturulmasına neden olan bu tablonun müsebbibi MHP'dir" diyen Faruk Çelik, MHP'yi basit politik kurnazlık yapmakla suçladı.

Giriş Tarihi: 26.8.2015 00:24 Güncelleme Tarihi: 26.8.2015 00:40
Faruk Çelik: Bu tablonun sorumlusu MHP’dir
"Seçim hükümeti oluşturulmasına neden olan bu tablonun müsebbibi MHP'dir" diyen Faruk Çelik, MHP'yi basit politik kurnazlık yapmakla suçladı. Çalışma Bakanı Çelik, HDP'ye de çağrıda bulundu.

BU TABLONUN MÜSEBBİBİ MHP'DİR

Bir genel başkanın ağzından çıkmaması gereken, hele ki bu süreçte toplumsal barışa, huzura, dayanışmaya, kardeşliğe ihtiyacımız olduğu bir süreç içerisinde böyle bir dilin kullanılması seçimlere giderken doğrusu endişe verici bir tablo olarak karşımıza çıkıyor.

Geçici hükümet oluşurken Milliyetçi Hareket Partisi'nin tutumundan dolayı bu tablonun oluştuğunu Sayın Bahçeli'nin öncelikle bilmesi gerekiyor. Bugün oluşan bu tablo her şeye ret diyen, azınlık hükümetine yok, Meclis kararına yok, koalisyona yok, Cumhurbaşkanı'nın 116'ya göre kuracağı hükümete yokum diyen anlayış bu tablonun müsebbibidir.

HDP'NİN DEVLETE SÖYLEYECEK BİR ŞEYİ KALMADI

HDP ile teröre sırtını dayayan partiden, büyük ihtimalle alınacak olan üç bakan olacak milletvekili ile ilgili AK Parti'yi kamuoyunda zora düşüreceklerini zannediyorlar. Böyle bir kurnazlık olur mu, siz bu kurnazlığınızla kimi aldatacaksınız? Eğer MHP ben erken seçime varım deseydi, erken seçimden kaçmamış olsaydı Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak böyle bir tablo mu oluşacaktı?

Çözüm süreci bu ülkede kan akmaması için başlatılan bir süreçtir. 3 yıl şehit haberi gelmedi, silahlar patlamadı diye yanlış mı yaptık?

Ama terör örgütünde gördük ki devletin bu müsamahası, devletin bu kucaklaması, noktasında terör unsurlarının bir adım geri gitmediği bu süreç içerisinde görüldü. Bu devlete kimsenin söyleyecek bir şeyi yok artık . Açıkça söylüyorum HDP'ye de sesleniyorum, devlete söyleyecek bir şeyiniz kalmadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Faruk Çelik: Bu tablonun sorumlusu MHP’dir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN