Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kandırmaca

PKK, kalleşlikte hız kesmedi. TAKVİM'in edindiği bilgilere göre hainler, Nusaybin'de kardeşinin başına silah dayayıp bir genç kızı tehdit etti. Güvenlik güçlerinin evlerini öğrenmesini, sonra da canlı bomba olarak saldırı düzenlemesini istedi. Teröristlerin verdiği ilacı yutup bir siteye giren genç kız, yakayı ele verdi!

Giriş Tarihi: 26.8.2015
Kandırmaca
Kaos lobisi, Yeni Türkiye'nin önünü kesmek için hain planlarını uygulamaya başladı. Kanla beslenen terör örgütü PKK yine sahneye çıktı. Sivilleri kalkan yapıp bombaları patlattı. Genç kızları dağa çıkarıp iğfal etti. TAKVİM'in edindiği bilgiler ise kanlı örgütün başvurduğu hain yöntemleri ortaya çıkardı. PKK'nın kirli yüzünü kanıtlayan olay 21 Ağustos gecesi Mardin'in Nusaybin ilçesinde yaşandı. Buna göre Ö.K. adlı genç kız, 21 Ağustos gecesi 8 Mart Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'ndeki "Şehr-i Med" sitesine girdi. Güvenlik güçlerinin hangi binalarda oturduğunu sormaya başladı.

İLACIN ETKİSİ ALTINDAYDI
Durumdan şüphelenen ekipler, Ö.K.'yı yakaladı. K.'nın bir tür ilacın etkisinde olduğu anlaşıldı. K., emniyetteki sorgusunda ilk önce yakalanması halinde kanlı örgütün istediği ifadeyi verdi. Aslen Nusaybinli olduğunu belirten genç kız "Adım E. Y. Anne ve babam öldü. İstanbul'da yetiştirme yurdunda büyüdüm. Yurttan ayrıldıktan sonra Nusaybin'e döndüm. Akrabalarımı arıyorum" dedi. Ancak güvenlik birimleri K.'nın verdiği ifadeyi şüpheli bulunca sorguyu derinleştirdi. İşte bundan sonra terör örgütünün kanlı planı ortaya çıktı. Kalleş tuzağı itiraf eden genç kız şunları söyledi: "Terör örgütü üyeleri kardeşimin başına silah dayayıp rehin aldı. Şehr-i Med sitesindeki emniyet mensuplarının evlerini öğrenmemi istedi. Sonra da hem sitedeki hem de hükümet konağındaki görevlilere saldırı düzenlemem şeklinde talimat verildi. Bu sırada bana ve yanımdaki iki kadına 'şekere' benzeyen bir hap verdiler. Eğer bunları yapmazsam kardeşimi öldüreceklerini söylediler. Bu hapı içtikten sonra terör örgütü üyelerinin talimatını yerine getirmek için siteye girdim." Ö.K ayrıca tabanca kullanmayı bildiğini, belirterek "Bana üzerinde el bombaları bulunan bir yelek verdiler. Ancak nereye koyduğumu hatırlamıyorum" dedi.

KALLEŞ SUİKAST
Mardin Nusaybin'deki ailesini ziyarete giden polis memuru Yakup Mete, önceki gün kalleş saldırıda şehit edildi. Mete, annesinin Kürtçe ağıtlarıyla toprağa verilirken hainler saldırıyı kabul etti. Terör örgütü PKK "Yakup Mete, görevini bırakması temelinde uyarılmasına rağmen bölgede istihbarat çalışmasına devam ettiği için öldürülmüştür" açıklamasını yaptı. Bu açıklama terör örgütünün bölge halkını nasıl tehdit ettiğini de kanıtladı.
TAKVİM
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kandırmaca
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN