Türkiye'ye sığınan lilere yardım

Ülkelerindeki iç nedeniyle Türkiye'ye sığınan ve Konteyner Kente kalan sığınmacılara tekerlekli sandalye ile çeşitli sağlık malzemeleri dağıtıldı.

Giriş Tarihi: 26.8.2015 11:10 Güncelleme Tarihi: 26.8.2015 11:16
Türkiye'ye sığınan engelli Suriyelilere yardım
'deki iç ın başladığı günden itibaren sığınmacılara sahip çıkan Türkiye'de, devletin yanı sıra STK ve uluslararası yardım dernekleri de misafirlere çeşitli yardımlarda bulunuyor.

Bu kapsamda 3 doktorla Konteyner Kente gelen Uluslararası Tabipler Derneği (IMC), 300 bedensel nin sini gerçekleştirirken, 200 engelliye çeşitli malzeme dağıttı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Harran ı Temel Ayca, sığınmacıların rahat bir yaşam sürmesi için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Bu anlamda hayırseverlere de büyük iş düştüğünü belirten Ayca, şunları kaydetti:

"İç savaş başladığı günden bugüne devletimizin ve STK'ların çalışmaları artık bütün dünya tarafından ezbere biliniyor ve büyük takdir topluyor. Biz de bu büyük insanlık hizmetinin Harran ayağı olarak konteyner kentimizde ağırladığımız Suriyeli misafir kardeşlerimizin A'dan Z'ye her türlü ihtiyacını karşılamaya, dertlerine derman, yaralarına merhem olmaya çalışıyoruz. Önceden tespitini yaptığımız engelli misafirlerimize el uzatma noktasında yardımını esirgemeyen IMC'nin değerli personellerine çok teşekkür ediyoruz."

Tekerlekli sandalyelerine kavuşan sığınmacıların ise mutlu oldukları gözlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'ye sığınan engelli Suriyelilere yardım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN