Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baykal: Parti ahlakına uygun hareket edeceğim

Giriş Tarihi: 27.8.2015
Baykal: Parti ahlakına uygun hareket edeceğim
YAZILI AÇIKLAMA YAPACAK: Haberi memleketi Antalya'da öğrenen Deniz Baykal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra bugün kararını yazılı bir şekilde açıklayacağını söyledi. Kararına ilişkin bugün basın toplantısı düzenleyeceğini belirten Baykal, "Parti ahlakına uygun hareket edeceğim. Kapsamlı bir yanıt vereceğim. Yapacağım Yanıtım tarihi belge niteliğinde olacak" dedi. CHP'den İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan da bakanlık tekliflerini reddetti. Toprak, "Teşekkür ederim, ama kabul etmeyeceğim. Ben partimin ilkelerine bağlıyım" dedi.

GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞINDAN İSTİFA ETTİ: Bakanlık teklif edilen MHP Genel Başkan Yardımcısı Kenan Tanrıkulu, bu nedenle istifa ettiğini açıklaması kulislerde tam bir şok etkisi yarattı. Tanrıkulu yaptığı yazılı açıklamada, teklifi kabul etmediği Başbakanlığa bildirdiğini söyledi. Tanrıkulu, "Türkiye gelinen 13 yılın sonucunda ağır güvenlik ve ekonomik zorluklar içindeyken; 46 yıllık tarihi, köklü ve saygın bir mensubiyeti olan MHP Genel Başkan Yardımcısı'na böyle bir teklifin yapılması cürretine tepki olarak, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevimden ayrılıyorum" dedi. Tanrıkulu'nun istifası kabul edildi. MHP'li Meral Akşener ise teklifi reddetti.

DOĞAN'DAN YEŞİL IŞIK: Seçim hükümetinde bakan olarak görev almasına kesin gözüyle bakılan HDP'li Müslüm Doğan "Partimizin vereceği karar bizim için esastır. Kısa süreli bir seçim kabinesinde yer almak partimizin alacağı bir karardır. Hayırlı olsun diyorum ben. Ülkemiz kötü bir süreçten geçiyor. Bu kanın durdurulması lazım. Bu anlamda partimizin görev alması anayasal bir gerek ve ihtiyaç olarak değerlendiriyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baykal: Parti ahlakına uygun hareket edeceğim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN