Kılıçdaroğlu'ndan 'a iftiraya ilk açıklama

CHP Genel Başkan , ('a hakaret) Başbakan 'na yanıt olarak yaptığı açıklamada, "Gerek Grup Başkanvekilimiz Levent Gök, gerekse Mahmut Tanal bu önergede asla Sümeyye Erdoğan'a dönük bir maksadın söz konusu olmadığını açıkça söylediler. Mesele bir danışman hatasıdır ve o danışmanın işine son verilmiştir" dedi. Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamaları yapmasından saatler sonra dahi Mahmut Tanal imzalı hakaret önergesinin CHP'nin internet sitesinden kaldırılmadığı görüldü.

Giriş Tarihi: 27.8.2015 15:19 Güncelleme Tarihi: 28.8.2015 00:44
Kılıçdaroğlu'ndan Sümeyye Erdoğan'a iftiraya ilk açıklama

'a yapılan çirkin hakaret ile ilgili Davutoğlu'nun Kılıçdaroğlu'na Mahmut Tanal için yaptığı, "Had bildirmezse biz bildiririz" çağrıdan sonra Kılıçdaroğlu danışman hatası olduğunu belirtmiş ve söz konusu danışmanın da işten çıkarıldığını açıklamıştı. Ancak Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasından sonra CHP'nin internet sitesinde Mahmut Tanal imzalı hakaret önergesinin silinmemiş olması tepki topladı.

Genel Başkan , CHP'li Mahmut Tanal'ın Sümeyye Erdoğan ile ilgili çirkin yakıştırmasına savunma yaptığı sırada ortaya çıkan ikiyüzlülüğe Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Mustafa Varank da twitter'dan çok sert tepki gösterdi.

Varank, Mahmut Tanal'ın CHP'nin sitesinde hala duran açıklamalarını hatırlatarak şu tepkiyi gösterdi:

KILIÇDAROĞLU YAPTIĞI AÇIKLAMADA DANIŞMAN HATASI DEMİŞTİ

Sümeyye Erdoğan'a yapılan çirkin hakaretten sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hatalı danışman işten çıkarıldı. Mesele bir danışman hatasıdır ve odanışmanın işine sdon verilmiştir." açıklamsını yaptı.

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "İstanbul Milletvekilimiz Sayın Mahmut Tanal'ın TBMM'ye verdiği ve Grup Yönetimi'nin onayından geçen soru önergesinde Cumhurbaşkanı'nın kızı Sayın Sümeyye Erdoğan'ın ismine hiç bir şekilde yer verilmemiştir. Ancak bu önergenin medyaya duyurulması sırasında, maalesef bir danışman hatası sonucunda Sayın Sümeyye Erdoğan'ın ismi konuya dahil edilmiştir. CHP olarak özel hayata saygılıyız ve hiçbir şekilde siyasetin ilgi alanı içinde görmüyoruz. Grup Başkanvekilimiz Sayın Levent Gök Sayın Başbakan konuşmadan önce bu konuda bir açıklama yaptı. Sayın Tanal da asla Sayın Sümeyye Erdoğan'a dönük bir maksadının söz konusu olmadığını açıkça söyledi. Anladığım kadarıyla Sayın Başbakan bu açıklamaları görmeden konuştu. Mesele bir danışman hatasıdır ve o danışmanın işine son verilmiştir."

DAVUTOĞLU, KILIÇDAROĞLU'NA ÇAĞRI YAPMIŞTI - TIKLAYIN

Başbakan'dan Sümeyye Erdoğan'a atılan iftiraya sert tepki

FETÖ, CHP ve Gezici müptezellerin peşinden gittiği alçak

Adamlıktan nasibini alamamış


FETÖ-CHP ortaklığıyla Sümeyye Erdoğan hakkında çirkin kampanya

Alçak saldırıya suç duyurusu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'ndan Sümeyye Erdoğan'a iftiraya ilk açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN