Beklenen cevabı Türkeş verdi

Giriş Tarihi: 28.8.2015
Beklenen cevabı Türkeş verdi

Geçici hükümette görev alma teklifini kabul eden MHP'li Tuğrul Türkeş'in, devlet adamı ve sorumlu olmanın gerekliliğini yerine getirdiğini söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, "Milletimizin beklediği bir cevap ortaya koymuştur" dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklifine "evet" yanıtını veren MHP'li Tuğrul Türkeş'in sorumlu ve duyarlı davrandığını söyledi. aHaber'e açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, Türkeş'e karşı itibarsızlaştırma kampanyası yürütüldüğünü belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:
DEVLET ADAMLIĞININ GEREĞİ: Sayın Tuğrul Türkeş'in (bakanlık teklifine ilişkin) bu cevabı, bu süreç içerisinde verilecek cevaplar açısından hem makul, hem de Türkiye'nin içerisinde bulunduğu kritik döneme yönelik olarak bir cevap olarak nitelendirilmelidir. Bugün milletimizin beklediği bir cevap ortaya koymuştur. Bu sorumlu bir cevaptır. Bu bir devlet adamı niteliğini ortaya koyan bir cevaptır. Sayın Tuğrul Türkeş'in ortaya koyduğu duyarlılık ve sorumluluk, anayasal çizgi içerisindeki bir sorumluluktur.
ANAYASANIN EMRİ: Buradaki milletvekillerine de bütün saflıkla ve samimiyetle bu bakanlık teklifi yapıldı. Anayasanın emri doğrultusunda yapıldı. Burada onu kabul eden insanlar üzerinden bir itibarsızlaştırma girişimi içerisinde bulunmak, bunu medyada desteklemek, bunu parti içinde bir büyük mücadele haline getirmek doğru değildir.
BU YAPTIĞI AYIP: (CHP Milletvekili Mahmut Tanal'ın Sümeyye Erdoğan'a yönelik iftirası) Ahlak zafiyeti içeren, siyaset zafiyeti içeren ve insanlık zafiyeti içeren bir değerlendirmede bulundu. Bir meczubun ortaya attığı, tartışılmasının bile akıllı insanlarca yapılmaması gereken bir durumu kendisi, bir soru önergesi ile ortaya koymaya çalışıyor ki bunu bir gündem yapabilsin, bu ayıptır.
ÖZÜR DİLEMELİ: Cumhuriyet Halk Partisi'nin derhal bu konuda karar alması gerekiyordu, almadı. Kendi bilecekleri iştir. Bu bir insanlık suçudur. Bunun gereğini yerine getirmek zorundadırlar ve o arkadaşı bütün toplumun önüne çıkartıp özür diletmeleri gerekiyor. İnsanlıktan çıkmış bir halin tezahürüdür. Sen milletvekilini çağıracaksın, ya toplum karşısında özür dilettireceksin hem Sümeyye Hanım'dan hem de tüm kadınlardan ve tüm insanlıktan özür dilettireceksin ve ondan sonra da yetmeyecek bununla ilgili disiplin işlemlerini başlatacaksın. Ve o arkadaşı bütün toplumun önüne çıkartıp özür diletmeleri gerekir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beklenen cevabı Türkeş verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN