Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkeş devlet adamlığı gereğini yaptı

Giriş Tarihi: 28.8.2015 18:08
Türkeş devlet adamlığı gereğini yaptı

Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim hükümetini kurma görevini Cumhurbaşkanı Erdoğn'dan aldıktan sonra CHP'li 5 MHP ve HDP'li 3'er isime geçici bakanlık teklifinde bulundu.

CHP'den hiçbir isim Başbakan Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul etmezken MHP'de ise Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş teklifi kabul etti.

Bu gelişmeler üzerine partisi tarafından Türkeş'in istifası istendi ve kesin ihraç istemiyle parti disiplin kuruluna sevkedildi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan Türkeş'in bakanlık teklifini kabul etmesi ve ardından MHP'nin buna gösterdiği tavrı değerlendirdi.

Turan;

Maalesef ülkemizin en köklü partilerinin ülkenin geleceği için sorumluluk almaktan kaçındığı bir dönem yaşıyoruz. Milletimizi temsil eden CHP, MHP ve liderleri ülkeyi seçime götürecek Hükümette bile yer almaktan aciz. Bu mu ülkesini sevmek, bu mu milliyetçilik! MHP lideri daha 7 Haziran Akşamı erken seçimi işaret ederken geldiğimiz noktada seçim Hükümetine üye vermeyeceğini belirtiyor. Bunun bir anayasal görev olduğunu bilen sorumluluk alan milletvekilini de ihraç istemiyle disipline sevk ediyor.

Muhalefet partileri kendi çıkarlarını ülke çıkarlarının önüne koyuyorlar. Bugün karşı karşıya Kaldığımız "istemezük zihniyeti" ülkeye zarar veriyor.

Türkeş göstermiş olduğu devlet adamlığı refleksiyle Başbakanımızın teklifini kabul etmiş, örnek davranış sergilemiştir. Sorumlu siyaset ülkeyi en zor Gününde Güvenli limana ulaştırmayı gerektirir. Partisi tarafından istifaya davet edilmesi ve hakkında ihraç talep edilmesi kendi parti içi meseleleridir. Türkeş'in tavrı şunu göstermesi açısından Önemlidir. Türkeş'in de temsil ettiği milliyetçi akıl devlet için gerektiğinde sorumluluk almayı kendine görev bilir. Zira milletine, devletine hizmet etmek liderine hoş Görünmek isteyen bazı şovmenlerin bakanlık teklifini reddedip kendi partisinden istifa etmesinden çok daha kıymetlidir.

Kaldı ki MHP Turkeş'i ihraç ederse HDPden daha az sayıda milletvekili ile protokolde de HDP'den sonra gelecek. MHPyi bu hale düşürenlere en güzel cevabı kendi parti tabanı verecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkeş devlet adamlığı gereğini yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN