Akdoğan'dan Bahçeli'ye 'Mr No' benzetmesi

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, MHP'nin her teklife "Yok" dediğini belirterek "Mr. No, Bay Hayır." Her şeye hayır. Böyle bir siyaset olabilir mi? diye konuştu

Giriş Tarihi: 30.8.2015
Akdoğan'dan Bahçeli'ye 'Mr No' benzetmesi
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan dün Ankara'da Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu. Konuşmasında özellikle Bahçeli'yi eleştiren Akdoğan'ın sözlerinden satırbaşları şöyle:
* KAPIYI BAHÇELİ KAPATI: 45 günlük koalisyon görüşmelerinin yapıldığı süreçte bize yakışan bir tavır sergiledik. CHP ile çok derinlemesine çalışma yapıldı. Arkasından MHP ile görüşme yapıldı. Başbakanımız, MHP'ye giderken önünde 3-4 seçenek vardı. Bunların hepsini zorladık. Ama ne oldu, önüne bir duvar örüldü. Her şeye "Yok" diyen bir anlayış. Koalisyon için zaten 4 şart öne koştuk, "Bu olmayacağı için bunun zemini yok koalisyonun kurulamayacağı anlaşılıyor" dedi Sayın Bahçeli. O kapıyı kapattı.
* MR. NO: Süreli hükümet olsun, seçim hükümeti olsun, birlikte seçime gidelim, azınlık hükümeti kurulsun, seçim kararı alınsın. Her şeye "yok, yok, yok". Peki, bu nasıl bir siyaset tarzıdır? "Mr. No, Bay Hayır". Her şeye hayır. Böyle bir siyaset olabilir mi? Yani siyasetin bir amacı vardır. Şimdi araziye inecekler, ne diyecekler seçmene? Sanki birileri bunlara demiş ki, "Sen git, ülkücü hareketi burada bloke et, oyala, öyle dursun onlar, hiçbir yere kıpırdamasınlar."
* SİYASİ VEBAL MHP'NİN: Siz bunu kabul etmediğinizde, Anayasa'yı reddetmiş oluyorsunuz, siyasi sorumluluktan kaçmış oluyorsunuz. Eğer bugün işte birtakım partinin milletvekilleri, hükümete girdiyse bunun siyasi vebali de MHP'ye aittir. Allah'tan MHP'nin içinden sağduyulu, devlet adamı tavrını sergileyen bir milletvekili çıktı ve bu oyunu bozdu. Kendisine teşekkür ediyoruz. Şimdi ona birtakım yakıştırmalar yapıyor bazıları. Ya sizin ona o söylediğiniz sözler onda tutmaz, o size bir şey derse bir anlamı olur.
* TERÖR VARSA OPERASYON DA VAR: Sınırda askerimiz şehit edildi, uyuyan polislerimiz şehit edildi. Eş zamanlı olarak bütün terör örgütleri Türkiye'ye karşı saldırıya geçtiler. Bu bir kaos planının parçasıydı. Hükümet bu oyunu bozdu, kapsamlı bir operasyonla bütün bu terör odaklarının üzerine eş zamanlı olarak gitti. Diyarbakır'da HDP mitinginde bomba patladı, hemen yaygara yaptılar, AK Parti'yi, hükümeti suçladılar. Kimler bundan menfaat devşirdi? Eğer terör eylemleri varsa, saldırılar varsa, terörle mücadele ve operasyonlar da olacak ve devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdoğan'dan Bahçeli'ye 'Mr No' benzetmesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN