Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hepiniz oradaydınız!

Levent Üzümcü’nün memurluktan atılmasında hiçbir dahli olmadığını iddia eden Şehir Tiyatroları yönetimi, Üzümcü soruşturması ile ilgili bilgileri olmadığını açıklamıştı. Ancak Üzümcü’nün, Ayşegül İşsever’in de üyesi olduğu ŞT Disiplin Kurulunun oybirliği ile aldığı karar sonucu Yüksek Disiplin Kurulu’na gönderildiği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 31.8.2015 02:10
Hepiniz oradaydınız!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında sözleşmeli memur olarak çalışan Levent Üzümcü'nün disiplin kurulu kararıyla memurluktan atılmasında hiçbir dahli bulunmadığını açıklayan Şehir Tiyatroları Yönetimi ve Disiplin Kurulu'nun da Üzümcü'nün atılmasında imzaları olduğu ortaya çıktı. Levent Üzümcü, 23 Temmuz 2014 tarihinde Şehir Tiyatroları Müdürlüğü tarafından teftiş kuruluna sevkedildi.

Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, Engin Alkan ve Perihan Savaş gibi isimlerden oluşan Şehir Tiyatroları Yönetim Kurulu'nun 15 Ocak 2015'te aldığı kararla teftiş kurulundan gelen dosya Disiplin Kurulu'na sevkedildi. Geçen hafta bir basın toplantısı düzenleyerek Levent Üzümcü'nün memurluktan atılması konusunda hiçbir bilgileri olmadığını açıklayan Şehir Tiyatroları yönetimi, iddia ettiklerinin tersine idari açıdan soruşturmanın başladığı noktada bulunuyor.

Prosedür gereği Şehir Tiyatroları Müdürlüğü, hakkında soruşturma açılan bir memuru doğrudan Yüksek Disiplin Kurulu'na sevketme yetkisine sahip değil. Herhangi bir suç işleyen sanatçının önce tiyatronun disiplin kuruluna sevkedilmesi gerekiyor. Üst disiplin kuruluna sevketme kararını da o disiplin kurulu verebiliyor.

ŞEHİR TİYATROLARI YÖNETİMİ HABERDARDI!

Levent Üzümcü de ilk önce Şehir Tiyatrolarının disiplin kuruluna gönderildi. Dosyanın teftiş kuruluna gitmesine de disiplin kurulu oy birliği ile karar verdi. O kurulda Şehir Tiyatroları yönetiminin Üzümcü'ye destek için düzenlediği basın toplantısında "Aşağı yukarı 28 senedir Şehir Tiyatrosu ailesinde çalışıyorum. Ama şu anda görüyorum ki Şehir Tiyatosu'nun Disiplin Kurulu by-pas edilerek istedikleri zaman Yüksek Disiplin Kurulu'na göndererek işlerini görüyorlar. Şu durumda etkim olmadığı için hepinizin huzurunda istifa ettiğimi belirtiyorum" diyerek istifa eden Ayşegül İşsever de bulunuyordu.

2 Nisan 2015 tarihli Şehir Tiyatroları Müdürlüğü Disiplin Kurulu kararıyla Levent Üzümcü hakkında Disiplin Soruşturma Raporu Büyükşehir Belediyesi Yüksek Disiplin Kurulu'na gönderildi. Üstelik bu kararda Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren, üyeler Ayşegül İşsever, Aslı Seçkin, Aydın Tanrıkulu ve Hüseyin Yağcıoğlu'nun imzaları da bulunuyordu.

GÜLCAN TEZCAN / STAR
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hepiniz oradaydınız!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN