Külliye'de şehitlerimiz için Kur'an tilaveti

30 Ağustos resepsiyonlarında bu yıl bir ilk yaşandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki program şehitlerimiz için Kur'an tilaveti ile başladı.

Giriş Tarihi: 31.8.2015 02:10 Güncelleme Tarihi: 31.8.2015 09:27
Külliye'de şehitlerimiz için Kur'an tilaveti
Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 1800 kişinin davetli olduğu 30 Ağustos resepsiyonunda bir ilk yaşandı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1800 davetliyle görüştüğü program, şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim okunması ile başladı.
Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar;


"30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonumuza iştirakiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizlerin şahsınızda milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramınızı tebrik ediyorum. Milli bayramların, milletlerin tarihi serüvenleri için de önemli yerleri vardır. 30 Ağustos Zafer Bayramı, 1922 yılında Büyük Taaruz'u başarıyla sonuçlandırdığımız bir gün olması ötesinde anlamlara sahiptir.

RESEPSİYONDAN ÖNE ÇIKAN KARELER - GALERİ

Milletimzin o tarihten geriye doğru giden yaklaşık bir asırlık döneminde tüm yaşanan hayal kırıklıkları ilk defa Çanakkale ile bir ümide yeni bir yürek çarpıntısına yol açmıştır. 30 Ağustos bu ümidi kesin ve tartışmasız bir zafere dönüştüğü Ardından kurulacak genç cumhuriyetin kapılarının aralandığı tarihtir. İhtiyacımız olan en önemli şey, birlik ve beraberliktir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Külliye'de şehitlerimiz için Kur'an tilaveti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN