Türkiye'nin en iyi haber sitesi

olağanüstü toplanıyor!

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, 'nin 1 Ekim'den önce toplanacağını açıkladı. Ünal, "1 Ekim'de süresi dolan bir tezkere var. O yüzden 1 Ekim'den önce muhtemelen toplanıp bu tezkereyi görüşecek" dedi.

Giriş Tarihi: 31.8.2015 14:14 Güncelleme Tarihi: 31.8.2015 14:33
Meclis olağanüstü toplanıyor!
AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Genel Kurulu'nun muhtemelen 1 Ekim'den önce olağanüstü toplanarak, TSK'ya sınır ötesi operasyon yetkisi veren Başlık tezkeresini görüşeceğini bildirdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Meclis Genel Kurulu'nun muhtemelen 1 Ekim'den önce olağanüstü toplanarak, TSK'ya sınır ötesi operasyon yetkisi veren Başbakanlık tezkeresini görüşeceğini bildirdi.

BAĞIMSIZ BAKANLAR YEMİN EDECEK!

'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ünal, Seçim Hükümeti'nde görev alan bağımsız bakanların Meclis çalışmalarına katılmak üzere yemin etmeleri gerektiğini kaydetti.

MECLİS TEZKEREYİ GÖRÜŞECEK

Şu anda bakanların yemin etmelerini gerektiren bir durumun söz konusu olmadığını ifade eden Ünal, "Meclis 1 Ekim'de çalışmalarına başladığında da yemin edebilirler. Ama 1 Ekim'de süresi dolan bir tezkere var. O yüzden 1 Ekim'den önce muhtemelen Meclis toplanıp bu tezkereyi görüşecek" dedi.

TARİH BELİRLENECEK

Ünal, şu anda kesin karar verilmiş bir tarih olmadığını belirterek, siyasi partilerin grup başkanvekilleri ve Meclis Başkanıyla görüşüp, Meclis'in olağanüstü toplanmasıyla ilgili tarihin belirleneceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis olağanüstü toplanıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN