Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel'den saniye saniye dehşet

Özel bir okulun arazisini gasp eden 'ya yakın Turgut Özal Üniversitesi yetkililerinin, okul müdürünü ve bir çalışanını dozerle toprağa gömme anları çevredeki vatandaşlarca kaydedildi

Giriş Tarihi: 31.8.2015
Paralel'den saniye saniye dehşet
'nın emrindeki bir üniversite, başkentteki bir ilkokulun bahçesini geçtiğimiz günlerde gasp etti. Keçiören Etlik'te meydana gelen olayda Paralel'e yakın Turgut Özal Üniversitesi, bitişiğindeki Özel Buse İlkokulu'nun arazisini kendi arazisine katmak istedi. Turgut Özal Üniversitesi inşaatında çalışan işçiler ilkokulun tel örgülerini dozerlerle yıkarak araziyi genişletmeye kalktı.

"TOPRAĞI ÜZERİNE AT"

Okulun bahçesine girmeye çalışan Paralel Yapı'ya yakın kişilere engel olmaya çalışan okulun genel koordinatörü Adil Sivri, dozerlerin önüne geçerek durmalarını söyledi. Sivri'yi dinlemeyen Turgut Özal Üniversitesi yetkilileri kepçe operatörlerine, "Toprağı üstüne at"diyerek acımasızca talimat verdi. Kepçe operatörleri ise emri yerine getirerek toprağı Sivri ve arkadaşlarının üzerine sürdü.

'SİZİ BURAYA GÖMERİZ' DİYE BAĞIRDI

Dehşet verici olay çevredeki vatandaşlar tarafından saniye saniye kaydedilirken toprak altında kalan Adil Sivri, "Şahsi mülkiyete giriyorsunuz. Yaptığınız hukuksuzluk. Teksas mı burası?" diyerek tepki gösterdi. İki okul yöneticisini toprağa gömen Paralel Yapı'ya yakın kişilerin, "Biz burada her şeyi göze aldık. Sen kadın çocuklarına sahip ol çık git buradan. Sizi buraya gömeriz" tehditleri savurması dikkat çekti.Çevredeki vatandaşların ambulans çağırın bağırışları arasında toprağa gömülen Adil Sivri elleri ile toprağı kazıyarak saplandığı yerden çıkmaya çalıştı. Daha sonra arkadaşlarının yardımıyla toprağın içerisinden çıkarılan Adil Sivri hemen hastaneye götürülerek tedavi altına alındı. Ayağı kırılan ve alçıya alınan Sivri, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta ayağının fotoğrafını paylaşarak, "Paralel! Kanunlar önünde hesap vereceksiniz. Bana zarar verebilirsiniz ama o yavruların nefes

SABAH'A O ANLARI ANLATMIŞTI

Olayın ardından SABAH Ankara'ya konuşan Adil Sivri, "Zabıta ekipleri bizim arazimizin dışındaki materyalleri sökmemizi söyledi. Biz de söktük. Devamında söktüğümüz materyalleri götürmek için kamyon getirdik. Paralel Yapı'ya ait Turgut Özal Üniversitesi hem iş makineleri hem de personeli ile beraber bizim o malzemelerimizi almamızı engellediler. Engellemekle kalmayıp üzerimize kepçeyle toprak sürmeye başladılar. Beni belime kadar toprağa gömdüler" ifadelerini kullanmıştı.
Yaşadığı dehşetin ardından hastaneye kaldırılan Adil Sivri'nin ayağı alçıya alınmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel'den saniye saniye dehşet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN