Türkiye'nin en iyi haber sitesi

saatlerini belirledi!

(), 1 Kasım'da yapılacak milletvekili genel seçiminde saatlerini belirledi.

Giriş Tarihi: 1.9.2015 02:08 Güncelleme Tarihi: 1.9.2015 02:17
YSK oy kullanma saatlerini belirledi!
Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan kararda, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun uyarınca saat 08.00'den 17.00'ye kadar geçecek zamanın oy verme süresi olduğu, saat 17.00'ye geldiği halde sandık başında bekleyenlerin, başkan tarafından sayıldıktan sonra oylarını kullanabilecekleri hatırlatıldı.

Ayrıca, Kanun'a göre, oy verme süresinin başlayış ve bitiş saatlerinin, sürenin korunması kaydıyla, mevsim ve bölge özellikleriyle ulaşım durumlarına göre bütün yurtta veya gerekli görülen seçim çevrelerinde tarafından tespit edilebileceği kaydedildi.

Kararda, bu hükümler çerçevesinde, güneşin doğuşuna ve batışına ilişkin değerlendirmelere göre, 26. dönem milletvekili genel seçiminde oy verme günü olan 1 Kasım'da oy verme süresi korunmak kaydıyla bütün yurtta illere göre güneşin doğuş ve batış saatlerindeki farklılıklar dikkate alınarak, şehirlerde oy verme süresinin başlangıç ve bitiş saatlerinin belirlendiği bildirildi.

BU ŞEHİRLERDE 07:00 - 16:00 ARASI KULLANILACAK

Buna göre, seçimde , , Artvin, Bingöl, , Diyarbakır, , Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, , , Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, , Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis'te 07.00-16.00 saatlerinde oy verilecek.

Bunların dışındaki şehirlerde ise oy kullanma saatleri 08.00-17.00 olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YSK oy kullanma saatlerini belirledi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN