Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 milyon doları gasp etti

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya hakaret eden Paralel çete, mahkemenin 'engelleme' kararını hiçe sayarak bildiğini okudu

15 milyon doları gasp etti
Gazeteci Adnan Bulut, kurucu ortağı olduğu Kanaltürk televizyonunun, "Gülen'in bir gülümsemesine tüm varlığımı bağışlarım" diyen Akın İpek'e ait Koza-İpek Grubu tarafından kendilerinden "gasp" edildiğini öne sürdü. Grupla televizyonun satışı için 25 milyon dolara anlaştıklarını aktaran Bulut, "Bunun 10 milyon doları vergi ve diğer borçlara gitti. Kalan 15 milyon dolarımızı bir türlü vermediler. Resmen 15 milyon dolarımızı gasp ettiler. Fetullahçılar malımıza çöküp bizi Silivri'ye gönderdi dedi.

"BİZİM AKIN'I KAZIKLAMIŞSIN"
Bulut, Kanaltürk'ü birlikte kurdukları Tuncay Özkan'ın Ergenekon davası sırasında yaşadığı çarpıcı bir diyaloğu ise şöyle anlattı: "Tuncay'ın sorgusunda dönemin Ergenekon savcısı firari Zekeriya Öz 'Sen bizim Akın'ı kazıklamışsın' demiş. Özkan da 'Akın kim, niye kazıklamışım' karşılığını vermiş."

PARALEL'İN "HERKÜL" OYUNU
Paralel yapı, insan gücü devşirme alanı olarak kullandığı dershanelerin kapatılmasına en etkili rollerden birisini oynayan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya yönelik karalama kampanyası başlattı. Milli Eğitim Bakanlığı'na ve Bakan Avcı'nın kişiliğine yönelik hakaretlere karşı Milli Eğitim Bakanlığı Hukuk Müşavirliği mahkemeye başvurdu. Son olarak paralel yapının destekçisi olarak bilinen Önder Aytaç'ın Nabi Avcı'yı hedef alan şiir diye yazdığı hakaret içerikli yazı ile ilgili Ankara 6. Sulh Ceza Mahkemesi erişimin engellenmesi kararı verdi. Ancak Paralel yapının yayın organı olarak bilinen Herkül Haber isimli internet sitesi mahkemenin kararını hiçe sayarak, aynı yazıyı internet uzantısı farklı olarak tekrar yayına verdi. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı Hukuk Müşavirliği Erişim Sağlayıcılar Birliği'ne başvurdu. Yazının farklı uzantılarla da olsa yayımlanmaması talep edildi.

YÖK, MEMURİYETTEN İHRAÇ ETTİ

17 Aralık operasyonuyla birlikte adı sık sık gündeme gelen eski Polis Akademisi Öğretim görevlisi Önder Aytaç, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından geçtiğimiz günlerde kamu görevinden çıkarıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 milyon doları gasp etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN