Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: Kaybeden bütün bir insanlıktır

Başbakan Davutoğlu, Bodrum'da cansız bedeni kıyıya vuran 3 yaşındaki Aylan konusunda "Kaybeden bütün bir insanlıktır ve gereğini yapamayan uluslararası toplumdur" dedi.

Giriş Tarihi: 3.9.2015 17:09 Güncelleme Tarihi: 3.9.2015 17:09
Davutoğlu: Kaybeden bütün bir insanlıktır
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Avrupa'da yaşanan mülteci krizine ilişkin, "3 yaşındaki Aylan'ın bedeninde yıllardır acı içinde kıvranan bir millet, tüm dünyaya adalet ve merhamet çağrısında bulunmaktadır. Avrupalı liderlerin görmesi gereken gerçek şudur: Konu artık bir hukuk, siyaset, uluslararası denge meselesi değil insanlığın geleceği meselesidir. Tartışmamız gereken bir tren vagonunun, bir kaçakçı teknesinin kaç mülteci aldığı değil; yüreğinizin kaç insana yer açabildiğidir" değerlendirmesini yaptı.

Davutoğlu, Muğla'nın Bodrum ilçesinde kıyıya vuran cansız bedeniyle gündeme gelen 3 yaşındaki Aylan Kurdi'nin ölümüne ilişkin ise "Başkentlerde, Brüksel'de soğuk duvarlı toplantı salonlarında yapılan müzakerelerde gelinen yer Aylan'ın cansız bedeni olmuştur. Kaybeden bütün bir insanlıktır ve bu insanlığı temsil ettiğini iddia eden ancak gereğini yapamayan uluslararası toplumdur" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Kaybeden bütün bir insanlıktır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN