Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen medyası ile RTÜK'e suç duyurusu

FETÖ'nün terör örgütü olarak kabul edilmesine karşın bu yapıya yakın medya kuruluşlarında hala Gülen güzellemelerinin devem edilmesi üzerine Hukuk ve Demokrasi Kurumu harekete geçti.

Giriş Tarihi: 3.9.2015
Gülen medyası ile RTÜK'e suç duyurusu
Hukuk ve Demokrasi Kurumu, terör örgütü lideri Fetullah Gülen'in açıklamalarına yer veren bazı gazete ve televizyonların yayınlarının engellenmesi, buna aracılık eden kuruluşların faaliyetinin sonlandırılması talebiyle Gülen ile "cezai yaptırımda bulunmadığı" ileri sürülen RTÜK yetkilileri ve çalışanları hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda Gülen'in resmen terör örgütü olarak kabul edildiğini ancak buna karşın Samanyolu'nun başını çektiği TV, gazete ve yayın kuruluşlarının bu yayınlarına devam ettiğine dikkat çekildi. Dilekçede, RTÜK'ün propaganda içerikli yayınlara göz yumduğu belirtilerek, yayın kuruluşları ve yayınlara izin veren RTÜK hakkında ilgili ceza mahkemesinde dava açılması talep edildi.

PELİN BATU'DAN BUGÜN'E YALANLAMA

Koza-İpek Holding operasyonu sonrasında Bugün gazetesi sanat dünyasının tepkili olduğunu ileri süren bir haber yayınladı. Haberde, Pelin Batu'nun "Türkiye'de yönetim değişti. Demokrasi görünümlü diktatörlüğe geçtik! Diktatör Erdoğan daha fazla polis ve asker şehit olmasın diye İpek Medya Grubu'na operasyon düzenledi! Almanya'da yok olan Hitler Türkiye'de hortladı" dediği iddia edildi. Açıklama yapan Batu bu sözlerin kendisine ait olmadığını, muhabirin sahte bir hesabı referans almış olabileceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen medyası ile RTÜK'e suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN