Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vasiyet mektubu yalanı yargıya taşınıyor

Giriş Tarihi: 5.9.2015 18:11 Güncelleme Tarihi: 5.9.2015 18:57
Vasiyet mektubu yalanı yargıya taşınıyor

Cihan Haber Ajansı'nın önceki gün geçilen ve Zaman’ın manşetten duyurduğu Mardin'in Dargeçit ilçesinde şehit edilen polis Mehmet Akif Hatunoğlu'nun cebinden çıktığı iddia edilen vasiyetnameyi yalanlayan ailesi, iddiayı ortaya atan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmaya karar verdi.

Şehidin amcasının oğlu olan Mehmet Hatunoğlu, olayın tamamen yalan olduğunu açıklamıştı. Hatunoğlu, belgenin kaynağını sorduklarını ancak cevap alamadıklarını belirtti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Mehmet Hatuoğlu, "Tüm devlet erkanı ve siyasetçiler, şehidimizin cenazesine gelebilir. Şehidimizi ve ailemizi, kim devlet düşmanı göstermek isteyip sahte mektuplar yazıyor ve basına dağıtıyor? Şehit sadece bizin ailemizin değil, tüm milletimizin şehididir. Yalnız, PKK'ya terörist diyemeyen gelmesin. Şehidin cebinden çıktı diyorlar. Ailesi olarak bize verilmeyen mektup kime, niçin veriliyor?" demişti. Hatta Mehmet Hatunoğlu konu ile ilgili tweetler atan Today'Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş'e, "Bu mektup bizde yok, sizde nasıl oluyor"diye sordu.

Şehidin babasından vasiyet yalanına tepki

POŞETİ GELDİ, VASİYETİ YOKTU!
Şehidin babası Hasan Hatunoğlu ise Sabah.com.tr'ye konuştu. Vasiyet mektubu iddialarını kesin dille yalanlayan Baba Hatunoğlu şunları söyledi: Oğlumun cenazesi ile birlikte bazı arkadaşları da Mardin'den Adana'ya geldiler. Bana 'Baba bunlar Akif'in cebinden çıkan eşyalar' diyerek bir poşet verdiler. Ben o an içine bakamadım ama gece açtım poşeti inceledim. Poşette oğlumun evinin anahtarları ile bir tesbih vardı. Başka da hiçbir şey yoktu. Bu vasiyet mektubunu biz kesinlikle görmedik. Cihar Haber Ajansı'nda olan mektup bizim ailede nasıl olmuyor diye araştırdık, Mardin Valiliği'ne sorduk ama böyle bir mektup olmadığını bize söylediler.ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM
Evimize her gün emniyet müdürleri, amirler müdürler geliyor, devlet tam anlamıyla yanımızda yani. Onlara da sordum, ama bu mektup işinin doğru olmadığını söylüyorlar. Biz de bu işin peşini bırakmamaya karar verdik. İnternetten çıktısını getirmişler baktık, bilgisayarla yazılmış imzasız bir mektup. Şeklen de gerçeğe hiç benzemiyor. Yazıp facebook'a, internete atabilirsin sonra da Mehmet Akif yazdı dersin ne olacak ki…Biz acımızı yaşarken böyle bir iddia ile bizi üzenler çok ayıp ettiler. Suç duyurusunda bulunup o vasiyet mektubunun nereden kim tarafından çıkarıldığının bulunmasını isteyeceğim.

VALİLİK ARAŞTIRIYOR
Mardin Valiliği şehit polis memuru Akif Hatunoğlu'nun cebinden çıktığı iddia edilen vasiyete ilişkin, konu hakkında kapsamlı bir araştırma başlatıldığını, ilk inceleme sonucunda olay yeri inceleme raporunda, toplanan eşyalar arasında böyle bir belgenin olmadığının görüldüğünü bildirmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vasiyet mektubu yalanı yargıya taşınıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN