Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu: Sosyal medya üzerinden kara propaganda yürütüldü

Başbakan Ahmet Davutoğlu teröre ve gündeme ilişkin basın toplantısında konuştu.

Giriş Tarihi: 7.9.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 7.9.2015 20:47
Başbakan Davutoğlu: Sosyal medya üzerinden kara propaganda yürütüldü
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin, 7 Haziran seçimlerinin ardından, bilinçli bir şekilde dışarıdan ve içeriden odakların desteklediği eş zamanlı bir terörist saldırısı ile karşı karşıya kaldığını söyledi.

Terör saldırıları karşısında ülkenin birliği ve beraberliğini koruma kararlılığından hiçbir zaman tereddüt göstermediklerini ifade eden Davutoğlu, "24 Temmuz'dan bu yana bütün güvenlik birimlerimize Türkiye'nin neresinde olursa olsun ve hangi şer mihraktan beslenirse beslensin terör örgütlerinin tümüyle tasfiyesi için kuvvetli bir siyasi iradeyle talimat verilmiştir" dedi.

Davutoğlu, terör saldırıları karşısında ülkemizin birliği ve beraberliğini koruma kararlılığını eylem ve söylemleri ile ortaya koyduklarını bildirdi.

DAĞLICA'DAKİ TERÖR SALDIRISI


Davutoğlu, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki terör saldırısına ilişkin şunları kaydetti:

"Güvenlik birimlerimiz, bugün itibarıyla sabahleyin özel komando birlikleri ve özel kuvvetlerle de takviye edilerek, derin vadide bulunan karayolu üzerindeki alanı kontrol altına almış ve dünkü çatışmalarda şehit düşen kahraman askerlerimize ulaşmış ve tahliye etmiştir. Dün gerçekleşen operasyonlar, 2 Eylül'de başlamış ve 2 Eylül'den itibaren Yüksekova ve civarındaki kırsal kesimde terör örgütünün yuvalandığı mevzilere dönük olarak çok kapsamlı bir operasyon yürütülmüştür. Burada hedef açıktır. Türkiye'nin her bir köşesinde her santimetrekaresinde kamu düzeninin ve meşru emniyet güçlerinin hakimiyetini tesis etmek... Yine hedef açıktır. Özellikle bu bölge itibarıyla söylüyorum, Yüksekova Kamışlı-Dağlıca hattındaki karayolunda emniyeti teminat altına alıp oradaki vatandaşlarımızın huzur içinde seyahat etmelerini sağlamak. Hakkari ve civarında yürütülen bu operasyonlar, 2 Eylül'den bu yana kademeli bir şekilde ilerleyerek Dağlıca bölgesine doğru adım adım gelinmiştir."

"O DAĞLAR TEMİZLENECEK"

Teröre karşı el ele verilmesinin önemine dikkati çeken Davutoğlu, "Eğer bugün bu ateş karşısında biz el ele omuz omuza vermezsek, birbirimizle gereksiz hesaplaşmalar, gereksiz tartışmalar içine girmek gibi bir küçük hesabın içinde olursak, emin olunuz bu şehitlerin huzuruna çıkamayız. O dağlar, o teröristlerden temizlenecek. Ne olursa olsun temizlenecek. Bu ülkenin dağları, ovaları, yaylaları, şehirleri teröristlere terk edilmeyecek" diye konuştu.

"BİZİ DÖNDÜREMEYECEKSİNİZ"

Türkiye'nin, terörle mücadeledeki kararlılığının süreceğini vurgulayan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Zor zamanlarda ayakta durmak gerektiğinde milleti sendeletmeye çalışanlar, eminim tarihte kendilerine layık görülen son derece zelil bir yere sahip olacaklar. Şiddete karşı, vahşete karşı, teröre karşı hep beraber mücadele ederken bu kara propagandaya karşı da omuz omuza vermek durumundayız. Üçüncü mesajım, bu kara propagandanın odağı olan mihraklara, terör mihraklarına; ne yaparsanız yapın, terörle mücadelemizdeki kararlılığımızdan bizi döndüremeyeceksiniz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu: Sosyal medya üzerinden kara propaganda yürütüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN