Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP'den skandal Dağlıca açıklaması

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Cizre ve Dağlıca’daki terör saldırılarının sorumlusu olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’yi gösterirken, terör örgütü PKK’ya yönelik tek bir söz bile edemedi.

Giriş Tarihi: 7.9.2015 15:04 Güncelleme Tarihi: 7.9.2015 15:54
HDP'den skandal Dağlıca açıklaması

Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin tarihine geçecek kanlı bir pazar günü yaşandığını belirten ve olayların sorumlusu olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AK Parti hükümetini gösteren İdris Baluken, çok sayıda güvenlik görevlisini ve vatandaşı katleden PKK'ya yönelik tek bir söz bile söyleyemedi.

Bölgede yaşananların Türkiye kamuoyundan gizlendiğini, Cizre'de ve Dağlıca'da neler yaşandığının bilinmediğini iddia eden Baluken, "Açıklama yapması gerekenler, acı gerçekleri kamuoyuna açıklamak yerine kutuplaştırma ve düşmanlaştırma üzerinden bu gündemleri adeta kamuoyundan saklamaya çalışıyor" dedi.

PKK'YI DEĞİL, ERDOĞAN'I HEDEF GÖSTERDİ

Biran evvel silahların susması gerektiğini söyleyen Baluken, "Cumhurbaşkanı bütün sorumluluğu alması gereken yerde maalesef yangına benzinle gidecek büyük bir sorumsuzluk örneği göstermiştir. Yaptığı açıklamaların hiç birisi bölgede yaşanan gerçekleri kamuoyuna açıklayacak nitelikte değildir. Dün televizyonda yaptığı açıklamadan hemen sonra Türkiye'nin dört bir yanında toplumsal linç saldırıları devreye kondu. Erdoğan katıldığı televizyon programında açık bir şekilde partimizi ve bazı basın yayın organlarını hedef gösterdi" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'den skandal Dağlıca açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN