Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnsanların aklıyla dalga geçiyorlar

Giriş Tarihi: 9.9.2015 13:59
İnsanların aklıyla dalga geçiyorlar

AK Parti İstanbul Milletvekili Abdürrahim Boynukalın, Hürriyet Okur Temsilcisi'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 400 vekil açıklamasını aktarırken yanlış yaptıklarını itiraf etmesiyle ilgili, "Sürekli böyle bir tivit atıp, tivitleri silip, okura ulaştırırken yapılan hatalardır demek, insanların aklıyla dalga geçmek oluyor" dedi.

Hürriyet Gazetesi önünde yapılan protestoya katıldığı için Doğan Grubu'nun hedef aldığı AK Parti İstanbul Milletvekili Abdürrahim Boynukalın, "Atv-ahaber ortak yayınında Cumhurbaşkanımızın söylediklerinin çarpıtılmasından sonra halkın doğal tepkisi olarak Hürriyet Gazetesi önünde toplanmaya başladığını duyduk. Biz de teskin etmeye ve oradaki eyleme destek vermeye, çünkü haklı bir eylemdi bu, katıldık. Gittiğimizde cam ve çerçevelerin inmiş olduğunu gördük. Bütün eylemcilerin sakinleştirmek için Kuran okunmasını istedik. Kuran okunduktan sonra, ortalık sakinleştikten sonra bir konuşma yaptık ve eylemcileri dağıttık" dedi.

Eylemcilere yaptığı konuşmada şiddet gösteri yapmadan dağılma çağrısı yaptığını belirten Boynukalın, şöyle devam etti:
"CNN bunu haberinde gösteriyor, kesmeyi unutuyorlar herhalde. Sonra suça teşvikten dolayı dava açıyoruz diyorlar. Baştan sona kadar yalan atıyorlar. O günden beri itibar suikastı yapmaya çalışıyorlar. Üç gün boyunca şu cam meselesini gündemde tuttular. Dağlıca'da 16 insan şehit olmuş. 16 canla alakalı hiçbir şey söylenmiyor, bir tane cam-çerçeve üzerinden konuşma yapıyorlar. Bu insanlar eleştirilemez mi? Dokunulmazlıkları mı var? Bu insanlar, savcı Mehmet Selim Kiraz şehit edildiğinde DHKP-C'lilere eylemci diyen, bunların çalışanı olan Mirgün Cabas, bu eylemcileri meşru gören, Posta Gazetesi'ndeki yazarları biz de sizi seviyoruz hashtag'ine destek veren adamlar. 13 yaşındaki Fırat Sımpil'i paramparça eden mayın hakkında erken patlayan mayın diye haber yapan insanlar bunlar. Bu kadar şiddeti aklayan, bu kadar fazla şiddete sahip çıkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a nefretten dolayı karşısına konumlanan bırakın partileri artık terör örgütlerini sonuna kadar destekleyen bir yapıya, en sonunda insanlar çıkar ve yeter artık derler.

Hürriyet'in Okur Temsilcisi'nin 400 vekil açıklamasını aktarırken yanlış yapıldığını itiraf etmesiyle ilgili olarak, Boynukalın, "Kasıtlı bir şey olmadığını söylüyorlar ama 7 Haziran günü 'Diktatöre hesap sorun. HDP'ye oy verin' tivitini ne yapacaklar. Sürekli böyle bir tivit atıp, aslında kendi taraflarını belli edip, ondan sonra o taraftan değilmiş gibi yapıp, tivitleri silip, okura ulaştırırken yapılan hatalardır demek, insanların aklıyla dalga geçmek oluyor. Kendi hatalarını sert tepkilerden sonra kabul ediyorlar. O eylemin de yüzde 100, sonuna kadar arkasındayım. Biz gittiğimizde cam kırılmıştı, biz öyle bir şey yapmadık. Sonuna kadar şiddetin karşısında durarak gayet demokratik bir şekilde eylemimizi yaptık. Çıkarsınlar kamera kayıtlarını. O kapının kırılmasında bir tane arkadaşımın tespit edebilirlerse, tespit etsinler, mahkemelerini açsınlar. O kapı kırıldığında benim orada olduğumu ispat edecek bir tane insan varsa buyursun gelsin ispat etsin. Baştan sona kadar yalan. Dün ülkücüler kendi binalarına saldırıyor. Sedat Ergin canlı yayında yine bize suç buluyor, yargısız infaz yapıyor" dedi.

HDP ve MHP'nin kışkırtıcı söylemlerine rağmen AK Parti teşkilatlarından bir tane insanın sokaklarda olmadığını belirten Boynukalın, "Yine suç bize atılmaya çalışılıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnsanların aklıyla dalga geçiyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN