Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'a açıldı!

'a suç işlemeye alenen tahrik ve Cumhurbaşkanı'na hakaretten açıldı. Demirtaş'ın dokunulmazlığının kaldırılması talebinde bulunuldu.

Giriş Tarihi: 9.9.2015 22:32 Güncelleme Tarihi: 10.9.2015 01:47
Selahattin Demirtaş'a soruşturma açıldı!
Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Diyarbakır'da basın toplantısı düzenleyen Eş Genel Başkanı 'ın yaptığı açıklamalarda suç unsuru olduğu gerekçesiyle, dokunulmazlığının kaldırılması için Adalet Bakanlığı'na fezleke gönderildi.

BASIN AÇIKLAMASINDA SUÇ İŞLEDİ!
Konuya ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Demirtaş tarafından Diyarbakır'da yapılan basın açıklamasının içeriğindeki beyanların suç unsuru içermesi nedeniyle başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

'Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen 2015/30431 soruşturma dosyası 'Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyet Devletini, Devletin Kurum ve Organlarına Alenen Aşağılamak' suçundan, Türk Ceza Kanunu'nun 301/1,4 maddeleri suçundan, Anayasanın 83'ncü maddesi uyarınca 'Soruşturma İzni Verilmesi' ve 'Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması' talebi ile Adalet Bakanlığı'na fezleke ile gönderilmekle,
Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen 2015/30432 soruşturma dosyası 'Suç İşlemeye Alenen Tahrik Etmek (Türk Ceza Kanunu'nun 214/1 maddesi), Cumhurbaşkanına Hakaret (Türk Ceza Kanunu'nun 299/1,2,3 maddeleri), Terör Örgütü Propagandası Yapmak (3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nun 7/2 maddesi)' suçlarından, Anayasanın 83'ncü maddesi uyarınca 'Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması' talebi ile Adalet Bakanlığı'na fezleke ile gönderilmiştir.'BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selahattin Demirtaş'a soruşturma açıldı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN