Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tek çözüm örgütün silahlarını bırakması

"Bu devleti sokakta bulmadık. Söz konusu Türkiye ise, gerisi teferruattır" diyen Erdoğan: Bu saatten sonra devletin razı olabileceği tek çözüm, terör örgütünün silahlarını bırakmasıdır

Giriş Tarihi: 9.9.2015
Tek çözüm örgütün silahlarını bırakması
"Dünyanın hiçbir yerinde ne siyasetçilerin, ne medyanın ne de aydınların kendi ülkesinin, kendi devletinin aleyhinde yalanla, iftirayla, çarpıtmayla, gerçek dışı algılar oluşturarak çalışma hakkı yoktur"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde rektörlerle bir araya geldi. Erdoğan, konuşmasında şu mesajları verdi:

ŞEHİTLERE RAHMET:
Dağlıca bölgesinde yapılan saldırıda 16 askerimizi şehit verdik. Iğdır'da düzenlenen bombalı saldırıda 13 polisimizi şehit verdik. Askerlerimize, polislerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Özgürlüğümüzü muhafaza etmenin bedelini ödemeye devam ediyoruz.

BENİM İÇİN TEFERRUAT: Ben hayatımın hiçbir döneminde siyasi rekabetten kaçmadım, kaçmam. Ama ülkemin geleceği söz konusu olduğunda benim için diğer her şey teferruattır.

"AMA"SIZ KINAMAYANLAR: Bölücü terör örgütünün ve diğer terör örgütlerinin saldırılarını, "ama", "fakat" gibi kaçma yolları kullanmadan açıkça mertçe samimiyetle kınamayan herkesin bu ülkeyle bu milletle olan bağında sorun vardır. Devleti ve hükümeti eksik yapılan işleri eleştirmek elbette herkesin hakkıdır. Fakat ülkesine ve milletine karşı sorumluluklarını yerine getirmeyen muhalefetin, medyanın aydınların da aynı şekilde murakabeye tabi tutulması gerekmiyor mu?


MUHALEFETİN HİÇ Mİ SORUMLULUĞU YOK?: Bugün Türkiye siyasi belirsizlikten geçiyorsa bunun sorumlusu iktidar partisi veya bir kişi midir? Sırtını terör örgütüne dayamakta beis görmeyen siyasi partinin yaşananlarda hiç mi sorumluluğu yoktur? Hesaplaşmacı ve dayatmacı tutuma giren muhalefet partilerinin hiç mi sorumluluğu yoktur?

AKIL TUTULMASI: "Erdoğan kaybetsin de Türkiye ne olursa olsun" gibi bir akıl tutulmasına kapılanların olduğunu görüyoruz. Şahsen ben yaptığım her şeyin hesabını bu dünyada milletime, ebedi dünyada Rabbime vermeye hazırım. İşte şimdi önümüzde 1 Kasım var. Milletimiz inanıyorum ki bütün bu olanların hesabını birilerine soracaktır.

VEBALE ORTAKTIR: Israrla çatışmaların, devletin hükümetin hatta şahsımın başlattığı iddiası kara propagandadan başka bir şey değildir. Bu iftiraları yayan herkes, toprağa düşen her şehidin vebaline ortaktır. Şayet bugün ortaya çıkan tablo için bir suçlu aranacaksa, bakılacak olan yer Ankara değil, Kandil'dir. Sorumlular hükümette değil, örgütün yönetiminde ve tercihlerini demokrasiden yana kullanamayan onların güdümündeki partide aranmalıdır.

DEMOKRASİ DEĞİL İHANET MESELESİ: Dünyanın hiçbir yerinde ne siyasetçilerin, ne medyanın ne de aydınların kendi ülkesinin, kendi devletinin aleyhinde yalanla iftirayla çarpıtmayla gerçek dışı algılar oluşturarak çalışma hakkı yoktur. Bu demokrasi ve özgürlük meselesi değildir. Tam tersine bu, kendi ülkesine ve milletine yabancılaşma, ihanet sorunudur.

400 VEKİL TWEETİ İLE ZEHİR ATTILAR: Bir TV programında bana birlikte mülakatı yaptığımız arkadaşımız, 400 vekille ilgili soru soruyor. 7 Haziran seçimleri öncesinde "400 vekili alacak bir partiyle yeni Türkiye kurulabilir" diyorum. Hemen tweetler başlıyor. Basında amiral gemisi olduğunu söyleyenler bu konuda başlıyor. Yani 400 vekil alsaydınız Dağlıca olmayacak mıydı diyor. Bu kadar hedef saptırma olabilir mi? Sen nasıl medyasın? Ondan sonra 10 dakika geçiyor, kaldırıyor. Ama önce zehri atıyor. Virüsü salıyor. Bu nasıl bir medyada dürüstlüktür.

TEK ÇÖZÜM SİLAHLARIN GÖMÜLMESİ: Geldiğimiz noktada elinde silahı, molotofu varsa bu silahtır, yüzünde maskesi olan herkes hukukun ve güvenlik güçlerimizin mukabelesini, milletimizin buğzunu ziyadesiyle hak ediyordur. Bu saatten sonra devletin ve milletimizin razı olabileceği tek çözüm, terör örgütünün tüm faaliyetlerine son verip silahlarını bırakmasıdır. Bunun dışında konuşulacak, görüşülecek tartışılacak hiçbir şey yoktur.

ÜÇ BEŞ TERÖRİSTE TESLİM ETMEYECEĞİZ:
Biz bu ülkeyi, bu devleti sokakta bulmadık. Milletin geleceğini üç beş teröriste, üç beş ihanet çetesi mensubuna, üç beş işbirlikçiye terk etmedik, etmeyeceğiz.

PROVOKASYON UYARISI

MÜCADELEMİZ SADECE TERÖRLE:
Vatandaşlarımızdan sağduyularını, metanetlerini muhafaza etmelerini özellikle rica ediyorum. Bizim mücadelemiz sadece ve sadece terörizme ve teröriste karşıdır. Ekmeğinin peşinde olan, teröristle hiçbir ilişkisi olmayan herhangi bir vatandaşımızın zarar görmesi bizi en az şehitlerimiz kadar üzüntüye boğar. Tahriklere, provokasyona gelmeyerek üzerimize düşenleri yerine getirmiş oluruz.

ÇOK CİDDİ ZARAR VERİLDİ:
Şu ana kadar örgüte yurt içinde ve yurt dışında çok ciddi zararlar verildi. Son gelişmeler de onun paniğidir. Örgütün verdiği kayıplar binlerle ifade ediliyor. Şehitlerimizin acıları yüreklerimizi dağladığı kadar, bize çok büyük bir güç de veriyor.

YERLİ OLMALIYIZ: Ülkemize sahip çıkmak hayatımızın diğer alanlarındaki tüm farklılıklardan ayrı olarak her birimizin ortak sorumluluğudur. Yerli olmalıyız. Yöntemde söylemde anlaşamıyor olabiliriz. Siyasette rekabet başka bir şeydir. Ülkenin bekası için bir araya gelmek başka şeydir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek çözüm örgütün silahlarını bırakması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN