Kenetlendik

Terör örgütü PKK'nın hain saldırılarına tepki gösteren Türkiye tek vücut oldu. Edirne'den Kars'a tüm yurtta, milyonlarca vatandaş bayraklarla yollara döküldü

Giriş Tarihi: 10.9.2015
Kenetlendik
Türkiye terör örgütü PKK'nın hain saldırılarına karşı ayakta. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Erzurum, İzmir, Trabzon, Kocaeli, Bursa, İznik'in yanı sıra birçok ilde milyonlarca vatandaş, Türk bayraklarıyla teröre lanet etti.
Gaziantep: Terörü protesto eden vatandaşlar, HDP il binasına yürüyerek Türk bayrağı asmak istedi.
Elazığ: Binlerce vatandaş terörü lanetledi. HDP binasına yürümek isteyen 200 kişilik grup ile HDP'li bir grup arasında arbede yaşandı.
Balıkesir: Teröre tepki eylemlerinde 1 polis ve bir vatandaş yaralandı. Ayvalık, Marmara Adası, Bigadiç, Dursunbey, Bandırma ve Gönen ilçelerinde de vatandaşlar protesto gösterilerinde bulundu.
Bursa: Kent Meydanı'nda 10 bin kişilik grup, Atatürk Caddesi'nde bulunan Atatürk Heykeli'ne kadar slogan atarak yürüdü. İnegöl'de de 10 bin kişi yürüdü.
Yozgat: 10 bin kişinin katıldığı protestoda, Doğulu olduğu sanılan bir kişi dövüldü. Antalya: Serik ilçesinde vatandaşlar terörü protesto için sürat tekneleri ve jet skilerle eylem yaptı.
Giresun: Şehir içi dolmuşlar ve vatandaşlar, Karadeniz Sahil Yolunda 6 kilometrelik terörü protesto konvoyu oluşturdu.
Aydın: Nazilli ilçesinde, oto kurtarma şirketi sahibi Ragıp Güngör, saatte 400 liraya kiraya verdiği 50 metre yüksekliğindeki vinçine dev Türk bayrağı astı.
Kars: Belediyesi, son günlerde artan terör olaylarına tepki amacıyla ana caddeleri Türk bayraklarıyla donattı.
Çanakkale: Halkevleri binasına girip Türk bayrağı asmak isteyen grubu polis engelledi. Lapseki ilçesindeki yürüyüşe ise akşam düğünleri olan Merve ve Sergen Misülin çifti de gelinlik ve damatlıkla katıldı. Çan ilçesinde 3 bin, Yenice ilçesine bağlı Kalkım'da bin 500 kişi yürüdü.
Kırıkkale: Binlerce kişi terörü protesto için yürürken, Yahşihan ilçesinde ise yaklaşık bin kişi Kırıkkale-Ankara-Samsun ve Kayseri karayolunu kesti.
Adana: Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyen 3 bin kişi, Doğu ve Güneydoğu kökenli vatandaşların oturduğu mahalleye girmek istedi. Polis izin vermedi.
Edirne: Keşan ilçesinde 5 bin kişi, yürüdü.
Sinop: Kamu-Sen tarafından Atatürk Anıtı önünde şehitler için anma programı düzenlendi. Bodrum, Yalova, Sakarya, Eskişehir, Bandırma, Afyonkarahisar, Sivas, Tokat, Çankırı, Gümüşhane, Niğde, Şanlıurfa'da da teröre tepki yürüyüşleri yapıldı.
Kütahya: Kütahya Rahvan Atlı Spor Kulübü üyeleri, teröre, düzenledikleri atlı kortejle tepki gösterdi.

ŞEMDİNLİ'DE AĞAÇTAN KÖPRÜ YAPTILA

Hakk Âri'nin Şemdinli ilçesindeki Konur Vadisi'nde teröristlerin yıktığı köprü yerine vatandaş kendi imkânlarıyla köprü yaptı. Hasar gören köprülerin onarım çalışmalarının tamamlanmasına kadar yapılan ahşap köprüyle ilçeye ulaşım sağlanıyor. Bölge halkı, teröre tepki göstermişti.

İSTANBUL ADLİYESİ'NDE TERÖRE CÜBELİ TEPKİ

İstanbul Adalet Sarayı'nda yargı mensuplarının katılımıyla şehit olan güvenlik görevlileri için saygı duruşunda bulundu. Törende gazetecilere açıklama yapan Başsavcı Hadi Salihoğlu, "60 yaşındayım, her dakika çağırdıklarında savaşmaya hazırız" dedi.

Veli SARIBOĞA
- Murat SAVAŞ-Tahir Aşkın KISACIK-Tarık YILMAZ-Birkan DÜZENLİ-İhsan TUNÇOĞLU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kenetlendik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN