Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ler 'de ı yağmaladı!

'ın ilçesinde terör örgütü mensupları, asılsız ihbarla çağırdıkları ı yağmaladı, sağlık ekiplerine ölüm tehdidinde bulundu.

Giriş Tarihi: 11.9.2015 18:44 Güncelleme Tarihi: 11.9.2015 19:03
Teröristler Cizre'de ambulansı yağmaladı!

EPİLEPSİ İHBARI YAPTILAR

Terör örgütü üyeleri, 112 Acil Servise epilepsi vakası ihbarında bulunarak talep etti.

Sağlık ekibi, saat 12.15'te Nusaybin Caddesi'nden belirtilen adrese ambulansla giderken, otogar mevkisinde çöp konteynerleri ile yola barikat kurulduğunu gördü.

Bunun üzerine komuta merkezine "yolun kapalı olduğunu ve bölgenin güvenli olmadığını" belirten sağlık ekibi, hastanın, yakınları tarafından söz konusu noktaya araçla ulaştırılması yönündeki isteğini merkeze iletti.

AMBULANSI YAĞMALADILAR!

Yaklaşık 5-10 dakika bekleyen sağlık ekibinin karşısına ara sokaktan yüzü maskeli, eli silahlı örgüt mensupları çıktı. Sağlık görevlileri, "Kontağı kapatıp aşağı inin" diyen lere bir hastayı hastaneye ulaştırmak için bölgede bulunduklarını söyledi. Bunun üzerine ambulansın yanına gelen 5-10 örgüt mensubu, telsizle kendilerine bildirilen pansuman malzemeleri ve tıbbi ilaçları ambulanstan aldı.

Ambulansın plakasını alan 'lılar, görevlilerin isimlerini ve memleketlerini sordu, ambulansın sokak arasına çekilmesini istedi.

"TÜM SAĞLIKÇILARI ÖLDÜRECEĞİZ, AMBULANSLARI TARAYACAĞIZ"

"Yaralımız var. Biz kendimiz tedavi ederiz. Vermek istemiyoruz" diyen teröristler, ambulanstaki ekibi, "Bir daha bu mahalleye gelmeyin. Ne olursa olsun artık tüm sağlıkçıları öldüreceğiz, ambulansları tarayacağız. Devletin araçlarını yağmalayacağız ve sizleri öldüreceğiz" şeklinde tehdit ettikten sonra ara sokağa kaçtı.Sağlık ekibi daha sonra bölgeden ayrıldı.

OPERASYON BAŞLATILDI

Valiliğinden yapılan açıklamada, asılsız ihbarla çağırdıkları ambulanstaki malzemeleri gasbeden teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldığı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröristler Cizre'de ambulansı yağmaladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN